Spektrometry dla przemysłu

Spektrometr to urządzenie wykorzystywane do analizy widma, które powstaje w wyniku oddziaływania określonych rodzajów promieniowania na substancje. Może to być zarówno substancja stała, ciekła, jak i w stanie gazowym. Czym dokładnie jest spektrometr?

Spektrometr – czym jest?

Spektrometry to nowoczesne i wydajne urządzenia, które poprzez dostarczenie informacji o strukturze cząsteczek pozwalają na ich prawidłową identyfikację oraz na skontrolowanie jakości badanych próbek. Spektrometr jest powszechnie wykorzystywany w przemyśle, ale najczęściej znajduje zastosowanie m.in. w:

– przemyśle farmaceutycznym,
– przemyśle chemicznym,
– przemyśle rolniczym,
– przemyśle spożywczym.

W odróżnieniu od innych technik badania jakości użycie spektrometru nie przyczynia się do destrukcji kontrolowanych próbek oraz nie wymaga zastosowania szkodliwych odczynów chemicznych. W praktyce oznacza to, że spektrometr to doskonałe urządzenie zarówno do badań ilościowych, jak i jakościowych różnorodnych próbek.

Spektrometr – przykładowe zastosowania

Spektrometry posiada bardzo szerokie zastosowanie w różnorodnych gałęziach przemysłu. Chociaż każdy zainteresowany tą tematyką wie, że urządzenie znajduje zastosowanie m.in. w przemyśle farmaceutycznym, to niewiele osób jest świadomych, że sprzęt może być użyty wyznacz nie większej ilości sytuacji. Ciekawym przykładem jest wykorzystanie spektrometru w geologii i mineralogii. Ze względu na możliwość niedestrukcyjnego wykonania analizy spektrometry mogą posłużyć np. do identyfikowania oraz klasyfikowania żywic zarówno w celach komercyjnych i naukowych. Przykładowo mogą korzystać z niego handlowy. Handlowcy m.in. bursztynu stosując urządzenie są w stanie natychmiastowo rozpoznać falsyfikat. Ponadto najnowsze spektrometry umożliwiają analizę substancji znajdujących się wewnątrz opakowań. Oznacza to, że bez przygotowania substancji można ją zbadać, pomimo że znajduje się ona w szklanym lub plastikowym opakowaniu.

Odpowiedni producent

Spektrometr jest wysoce specjalistycznym urządzeniem, które może być wytwarzane przez producentów posiadających dostęp do zaawansowanych technologii. Dlatego tak ważne jest, aby korzystać z oferty wiarygodnych sprzedawców. Jedną z najlepszych firm ze spektrometrami oraz innymi urządzeniami wykorzystywanymi w przemyśle jest polecana przez nas firma https://www.metrohm.com/pl-pl/. Wybór produktów tej renomowanej firmy daje nam gwarancję, iż sprzęt w pełni spełni wszystkie nasze oczekiwania i będzie służył nam w idealnym stanie przez lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj