BIK i BIG InfoMonitor stanowiące Grupę BIK, umożliwiają swoim klientom pozyskanie informacji z wywiadowni gospodarczej Info Veriti Polska  poprzez portal BIG.pl. Od teraz, przedsiębiorca w jednym miejscu i w jednym dokumencie, będzie mógł uzyskać informacje o tym czy interesująca go firma spłaca w terminie zobowiązania wobec dostawców i banków pozna też m.in. jej dane rejestrowe i finansowe, strukturę powiązań osobowych i kapitałowych oraz wygrane przetargi.

Pozyskanie danych z bazy BIG InfoMonitor oraz wywiadowni Info Veriti pozwala zbudować pełny obraz przedsiębiorcy i otrzymać komplet danych na jego temat od ręki. Trudno o lepsze narzędzie do oceny wiarygodności partnerów handlowych i pomoc przy podejmowaniu ważnych decyzji biznesowych – mówi Sławomir Grzelczak, prezes BIG InfoMonitor.

Info Veriti Polska z którą BIG InfoMonitor rozpoczyna współpracę w lipcu jest największym dostawcą informacji gospodarczej w Polsce. Poprzez własne oddziały i za pośrednictwem partnerów posiada dostęp do danych o ponad 500 milionach firm z całego świata. Udziałowcem polskiej spółki jest Info Veriti Capital Investments Ltd. z Londynu.

– Celem raportów handlowych przygotowywanych przez wywiadownie gospodarcze jest zminimalizowanie ryzyka związanego ze współpracą z innymi podmiotami. Najważniejszymi źródłami danych są dokumenty z Krajowego Rejestru Sądowego – m.in. sprawozdania finansowe, ale nie tylko. Informacje, które służą do przygotowania dokumentu czerpiemy z wszelkich dostępnych źródeł, poddajemy je stosownej analizie, aby przygotować opracowanie pomocne w podejmowaniu codziennych biznesowych decyzji. Jest to z pewnością świetne uzupełnienie danych Biura Informacji Gospodarczej – mówi Adam Kniewski, prezes Info Veriti Polska.

Co zawiera raport z wywiadowni?

 • Dane rejestrowe firmy
 • Status aktywności firmy
 • Przedmiot działalności firmy wg PKD
 • Struktura powiązań osobowych i kapitałowych z KRS
 • Dane ze sprawozdań finansowych
 • Wyniki finansowe firmy oraz branży
 • Informacje dodatkowe (wygrane przetargi publiczne, przyznane dotacje UE)
 • Historia zmian w organach firmy

Dopełnienie „Raportu o przedsiębiorcy” dostępnego w BIG InfoMonitor, opracowaniem wywiadowni sprawia, że jest on obecnie najbardziej rozbudowanym dokumentem weryfikującym, dostępnym na rynku. W „Raporcie o przedsiębiorcy” BIG InfoMonitor można bowiem znaleźć dane z Rejestru Dłużników BIG, zawierające informacje o przeterminowanych płatnościach m.in. za dostarczony towar, wykonane usługi, rozmowy telefoniczne, internet, wynajem lokalu czy raty leasingowe, a także dane z Biura Informacji Kredytowej i Systemu Bankowego Rejestru ZBP na temat jakości obsługi kredytów. Wymienione bazy zawierają obecnie informacje o ponad 227 tys. firm, zalegających na kwotę ponad 26,5 mld zł. Do tego teraz dochodzi szeroki zakres informacji wywiadowni gospodarczej Info Veriti, która posiada dane obejmujące wszystkie podmioty zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym, dane są dostępne on-line przez 24 godziny. Baza ta jest na bieżąco aktualizowana i kontrolowana.

Ile to kosztuje?

 1. Płatność za raport jest rozliczana pakietowo:
  • Pakiet za 45 zł (5 raportów)
  • Pakiet za 80 zł (10 raportów)
  • Pakiet za 120 zł (20 raportów)

Formuła współpracy z BIG InfoMonitor daje możliwość klientowi dodawania zamówienia na raport z wywiadowni do raportu o przedsiębiorcy. Nie jest on obowiązkowym elementem każdego zapytania o przedsiębiorcę w BIG InfoMonitor.

Pakiety są ważne przez rok, a klient ma możliwość bieżącego śledzenia wykorzystanej liczby raportów handlowych.

Obok dołączonej do podstawowej oferty BIG InfoMonitor zautomatyzowanej windykacji online firmy Vindicat (kierowanej głównie do mikro i małych przedsiębiorców), wsparcia w tradycyjnej windykacji przez Intrum Iustitia oraz Obligo, raporty handlowe przygotowywane przez wywiadownię gospodarczą Info Veriti Polska są kolejnym rozszerzeniem usług z których wygodnie w jednym miejscu mogą korzystać klienci BIG.

Grupa BIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj