Ubezpieczenia na życie możemy podzielić na 5 podstawowych grup. W ten sposób, w zależności od naszych potrzeb możemy indywidualnie wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie zgodne z naszymi oczekiwaniami.

Terminowe ubezpieczenie na życie

Tego rodzaju ubezpieczenia są zawsze zawierane na określony termin zazwyczaj od pięciu lat do kilkudziesięciu. To ubezpieczenie na życie najczęściej ma określony wiek ubezpieczonego, do którego może trwać umowa z towarzystwem. W tym przypadku możemy liczyć na wysoką sumę ubezpieczeń za dość niskie składki polisy. Poza tym możemy odpowiednio dopasować wysokość składki do naszych potrzeb, jakie mamy w danej chwili. Należy jednak pamiętać, że po wygaśnięciu polisy może być kłopotliwe podpisanie kolejnej umowy. Takie polisy są idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy mamy kredyt do spłaty.

Terminowe ubezpieczenie na życie i dożycie

To jeden z najkorzystniejszych rodzajów ubezpieczeń. W tym przypadku ubezpieczenie zostanie wypłacone bliskim w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Taka polisa może być również wykorzystana, jako zabezpieczenie kredytu. Składki ubezpieczenia na życie i dożycie nie są zbyt wysokie, jednak należy pamiętać, że ze względu na określony termin możemy po wygaśnięciu polisy mieć problem z uzyskaniem jakiegokolwiek ubezpieczenia. Takie sytuacje mają często miejsce, gdy nasz wiek jest wysoki, towarzystwa ubezpieczeniowe nie chcą zawierać umów, w sytuacji gdy jesteśmy w jesieni życia.

Bezterminowe ubezpieczenie na życie

Ten rodzaj ubezpieczenia jest zazwyczaj droższy od polis terminowych. Ubezpieczenie bezterminowe chroni do końca życia, w związku z tym wiadome jest w stu procentach, że ubezpieczony kiedyś umrze, stąd składka jest większa niż w ubezpieczeniach terminowych. Ubezpieczenia bezterminowe możemy podzielić na dwa rodzaje:

  • ubezpieczenie ochronne, czyli takie, które wiąże się z koniecznością płacenia składek. W tym przypadku często towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają by płacić składki tylko do określonego wieku, a ubezpieczenie trwa do końca życia. Nie ma w tym przypadku oszczędzania.
  • ubezpieczenie uniwersalne, czyli takie, w którym połączono ochronę oraz inwestycję.

Takie polisy są bardzo elastyczne, dowolnie możemy zarządzać częścią inwestycyjną, zwiększać lub zmniejszać ryzyko oraz na pewien okres zawiesić opłacanie składek. Te ubezpieczenia pozwalają na dodatkowe pieniądze na emeryturę, należy jednak zwrócić uwagę, iż jest to ryzykowne, ponieważ inwestuje się w fundusze.

Ubezpieczenie posagowe

To ubezpieczenie ma na celu zgromadzenie pieniędzy dla dzieci. W tym przypadku ubezpieczony jest rodzic, a pieniądze z polisy otrzymuje dziecko. Ta forma ubezpieczenia jest często wybierana przez rodziców, by zapewnić bezpieczeństwo finansowe swoim dzieciom np. opłacenie studiów.

Konsultacja merytoryczna: właściciel serwisu pamietnikwindykatora.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj