Konkurencyjność oraz klasa prywatnej działalności prawniczej leży w detalach. Doskonała wiedza merytoryczna, skuteczność w działaniu, baza klientów – to silny fundament. Nie obejdzie się jednak bez, na pozór błahych materiałów do pracy. Do takich należą teczki na akt notarialny. Dla wielu to nie tylko przydatny artykuł biurowy, ale prawdziwa wizytówka oraz użyteczne narzędzie do pracy z dokumentami i prawidłowej archiwizacji.

Indywidualny projekt teczki na akta

Popularność zyskują aktualnie realizacje wykonywane przez drukarnie i introligatornie na specjalne zamówienie kancelarii notarialnych. Teczki na akta są przygotowywane pod kątem rodzaju, gramatury i połysku papieru, szaty graficznej, pasków, linii i oznaczeń, jak również kolorystyki. Niektóre drukarnie, jak np. Kataga, posiadają na swoich stronach specjalne narzędzia do samodzielnej konfiguracji teczek na akta. Jest to jednak opcja podstawowa i okrojona do zaledwie kilku wariantów wizualnych. Projekty rozbudowane np. o logo firmy lub inną grafikę są konsultowane indywidualnie z drukarnią i oczywiście podlegają osobnej wycenie.

Czy warto inwestować w indywidualny projekt teczki na akta? Cóż, w przypadku kancelarii adwokackich czy kancelarii komorniczych sprawa jest oczywista – teczka na akta staje się narzędziem marketingowym, a w tak rozdrobnionym i pełnym konkurencji rynku specjalistów, każdy tego typu rodzaj reklamy jest traktowany jak wartość dodana. Teczki na akty notarialne traktowane są analogicznie – jeśli jest wykonana starannie i z klasą, odpowiednio podkreśla rangę kancelarii notarialnej oraz jej podejście do pracy i do samego klienta.

Fot: Teczki na akta Kataga.pl

Teczki na akty notarialne – popularne warianty

Solidne wykonanie samej teczki na akta oraz wygodne i trwałe zamknięcie to mus. Nie ma nic bardziej denerwującego jak rozlatująca się teczka na akty notarialne; przecież w środku znajduje się plik jakże istotnych dokumentów, jeśli zginą lub zostaną zniszczone, będzie sporo niepotrzebnych nerwów. Zatem pierwszym, najistotniejszym parametrem wyboru jest wytrzymałość – teczki na akty notarialne muszą być lepsze, od zwykłych okładek, dostępnych w każdym lokalnym sklepie papierniczym.

Okładki na akta są tym widocznym elementem, o który trzeba zadbać. Rodzaj okładki teczki na akt notarialny wybieramy w pierwszej kolejności. Okładka może być matowa lub lakierowana. Ten drugi wariant dodaje elegancji i sprawia wrażenie produktu o wiele bardziej profesjonalnego. Teczki na akty notarialne mogą mieć również paski, które pomogą w identyfikacji sprawy lub np. w zależności od roku. Paski mają różne kolory i mogą znaleźć się np. na grzbiecie lub na środku teczki na akta.

Jeśli interesuje nas ciekawy design, np. kolorystyka związana w jakiś sposób z naszą kancelarią notarialną, możemy zdecydować się na zmianę tła. Teczki na akty notarialne zwykle występują w klasycznych kolorach, jednak istnieje możliwość wybrania dowolnej barwy z palety. Nie zalecamy jednak zbytniej ekstrawagancji.

Gdzie kupić teczki na akty notarialne?

Zdecydowanie polecamy sprzedaż wysyłkową i zakupy w dobrych drukarniach. Firmy, które specjalizują się w produkcji teczek na akta mają zawsze dobre ceny i najwyższą powtarzalność. Liczy się także wsparcie profesjonalistów – w przypadku opracowania indywidualnej teczki na akty notarialne, firma z bogatym portfolio może rzeczowo podejść do sprawy i opracować optymalny dla nas wariant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj