Osoby, które chcą kupić basen ogrodowy, często muszą rozstrzygnąć dylemat, jaki model będzie lepszy: stelażowy czy rozporowy? W obu przypadkach zainteresowanie ze strony użytkowników jest spore, ale przy wyborze trzeba kierować się indywidualnymi kryteriami

Basen stelażowy – charakterystyka

Baseny stelażowe mają wypełnienie PVC oraz metalowy stelaż, który nadaje całej konstrukcji stabilności i utrzymuje ściany zbiornika w odpowiedniej pozycji. Warto zdecydować się na model od sprawdzonego producenta, np. Intex. Basen stelażowy znanej marki cieszącej się zaufaniem klientów to doskonała inwestycja na wiele lat. Wysokiej jakości modele są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i przystosowane do intensywnego użytkowania. Mogą stać w ogrodzie przez cały rok. Ze wszystkich basenów ogrodowych kosztują jednak najwięcej.

Basen rozporowy – podstawowe informacje

Mechanizm działania basenu rozporowego jest identyczny jak w zwykłym dmuchanym basenie. Ściany zbiornika usztywniają się pod wpływem wypełniającej go wody. Baseny rozporowe występują w różnych rozmiarach, ale na ogół są mniejsze od modeli stelażowych. Jakość basenu także i tu ma duże znaczenie, ponieważ w przypadku tańszych i gorszych jakościowo modeli łatwiej o uszkodzenia.

Montaż basenu

Przedstawiciele sklepu S-MUMO podkreślają, że zarówno przy basenie stelażowym, jak i rozporowym, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Pod tym względem modele stelażowe są bardziej wymagające, ponieważ zaleca się ustawianie ich na betonowej podmurówce. Rozłożenie basenu rozporowego zajmuje znacznie mniej czasu niż rozstawienie basenu stelażowego. Trzeba pamiętać, że żadnego z omawianych zbiorników nie napełnia się w całości. Basen rozporowy powinien być napełniony maksymalnie w 80 proc., a stelażowy w 90 proc.

Basenom rozporowym i stelażowym nie sposób odmówić licznych zalet. Na korzyść modeli rozporowych przemawiają łatwy montaż, możliwość ustawienia zbiornika w mniejszym ogrodzie i niższa cena. Baseny stelażowe są natomiast droższe, ale stabilniejsze.

https://s-mumo.pl/baseny-ogrodowe,c11.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj