W ostatnich latach papierosy elektroniczne cieszą się coraz większą popularnością. Są one postrzegane jako zdrowsza alternatywa dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Oprócz wysokiej jakości urządzenia, należy dobrać do niego odpowiednie liquidy. Czym jest e-papieros i jak działa? Odpowiadamy!

Czym jest e-papieros i jak działa?

Elektroniczny papieros został opracowany przez chińskiego farmaceutę w celu zastąpienia wyrobów tytoniowych, które zawierają duże ilości nikotyny i innych substancji szkodliwych dla zdrowia. Swoją konstrukcją przypomina inhalator nikotyny. Jest on zazwyczaj wykonany z metalu lub plastiku. Składa się z ustnika, baterii i pojemnika na płyn. Do pojemnika wlewane są tzw. liquidy, które po podgrzaniu przyjmują postać aerozolu i dostają się do ust jako para.

Podstawowe rodzaje e-papierosów

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów papierosów elektronicznych. Jednak na uwagę zasługują dwa najważniejsze, czyli POD-y i MOD-y. Czym się one charakteryzują?

– POD-y to najmniejsze e-papierosy pod względem rozmiarów. Odznaczają się niewielką baterią. Chmurka z nich wypuszczana jest zdecydowanie mniejsza, a smak liquidu nie jest zbyt intensywny. Możesz je zabrać ze sobą wszędzie.

– MOD-y charakteryzują się baterią o dużej pojemności, szerokim zakresem mocy i licznymi trybami umożliwiającymi np. kontrolowanie temperatury. Dostarczają one więcej walorów smakowych. Wśród nich dostępne są różne warianty, w tym mody mechaniczne. Są to e-papierosy dużo większe i cięższe od podów, a co za tym idzie mniej kompaktowe.

Czym są liquidy i co zawierają?

Liquid to nic innego jak płyn, którym napełnia się pojemnik w e-papierosie. W jego składzie znajduje się czysta nikotyna, woda, glikol propylenowy lub gliceryna, a także różne środki smakowo-zapachowe. W ofercie sklepu https://e-liq.pl/, dostępny jest szeroki wybór płynów o przeróżnych smakach – od owocowych po czekoladę i wiele innych. Należy je przechowywać w zaciemnionych i chłodnych miejscach, aby zawarta w nich nikotyna nie straciła właściwości.

Czym jest moc liquida i jak ją dobierać?

Moc liquida to zawartość nikotyny w roztworze. Jest ona wyrażana w miligramach na mililitry płynu. Jeśli zaczynasz dopiero swoją przygodę z papierosami elektronicznymi, wybierz te o lżejszej dawce. W razie potrzeby możesz ją zawsze zwiększyć. Wyróżnić można produkty o następującej zawartości nikotyny: 0 mg/ml, 6 mg/ml, 12 mg/ml i 18-24 mg/ml. Odpowiadają one czerwonym, niebieskim i srebrnym rodzajom tradycyjnych produktów tytoniowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj