Problem łysienia dotyka coraz większą grupę osób. Jeszcze do niedawna była to przypadłość, która dominowała u mężczyzn w dojrzałym wieku, lecz obecnie występuje również u młodszych panów, a nawet u kobiet. Do kogo powinno się zgłosić z problemem przedwczesnego łysienia, a także co dany specjalista może na takie kłopoty zaradzić? Czy są jakieś sposoby na to, aby nie tylko przestać tracić włosy, lecz również na to, aby uzupełnić ich braki?

Kim jest lekarz trycholog?

Jak łatwo się domyślić, problem łysienia jest na tyle poważny, że powstała specjalna specjalizacja lekarska, która zajmuje się tylko i wyłącznie tą przypadłością. Lekarzem, który zajmuje się diagnozowaniem, a także leczeniem łysienia, czy też inaczej mówiąc, traceniem włosów, jest trycholog.

W jaki sposób lekarz ten przeprowadza takie działania? Przede wszystkim poprzez bardzo dokładną analizę skóry głowy, a także stanu włosów oraz ich cebulek. Bardzo ważne jest to, aby do trychologa udać się od razu, gdy tylko zauważy się pierwsze symptomy świadczące o złym stanie skóry głowy, takie jak wzmożone przetłuszczanie się włosów czy też rozpoczęcie ich wypadania. Profesjonalne usługi trychologiczne zapewnia z kolei klinika MD MEDMIX.

Jaka może być przyczyna wypadania włosów?

Jaka jednak może być konkretnie przyczyna tego, że włosy zaczynają wypadać? Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Przyjmuje się, że źródłem wypadania włosów może być po pierwsze osłabienie cebulek włosów, a po drugie nadmierna ich łamliwość. Na czym te dwa powody polegają?

W przypadku wypadania włosów i ich cebulek źródłem takiego stanu rzeczy jest niewłaściwa ilość witamin, minerałów oraz innych składników odżywczych, które dostarczane są do organizmu i które trafiają następnie do cebulek włosów. Jeśli chodzi natomiast o zwiększoną łamliwość włosów, to z reguły powodem takiego stanu rzeczy jest nieprawidłowa pielęgnacja włosów, oraz nadużywanie złej jakości środków kosmetycznych do nich.

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Co można zrobić, aby poprawić stan swoich włosów, oraz zatrzymać ich wypadanie, a być może nawet odwrócić trend, czyli spowodować, że zaczną one intensywnie odrastać?

Jak już wcześniej było wspominane, najlepszym wyjściem jest udanie się do lekarza specjalisty, który oceni, jaki jest konkretnie powód wypadania włosów. Jeśli będzie to niedobór witamin i składników mineralnych, rozpocznie się ich dodatkowa suplementacja, która spowoduje przywrócenie odpowiedniej gospodarski w ciele. Prawdopodobnie w tym puncie dojdzie również do zmiany diety, trybu życia i pojawienia się w nim większej ilości snu, wypoczynku oraz aktywności fizycznej.

Jeśli jednak zły stan włosów spowodowany jest używanymi kosmetykami lub też zlej jakości szczotką do włosów, nastąpi w tym wypadku korekta tych czynników. Innymi słowy, rozpocznie się stosowanie zdrowych i wpływających pozytywnie na zdrowie włosów środków kosmetycznych, wraz z odpowiednią ich pielęgnacja mechaniczną.

W ostateczności, jeśli ilość utraconych włosów będzie naprawdę duża, pozostaje jeszcze przeszczep włosów, czyli operacyjne uzupełnienie ich niedoboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj