Energylandia co roku zaskakuje nowymi pomysłami i atrakcjami. Rok 2019 to niewątpliwie rok festiwali muzycznych, ponieważ park podczas wakacji planuje aż cztery imprezy tego typu. Obok wydarzeń związanych z muzyką lat 80-tych czy festivalu disco polo, znalazło się również miejsce na imprezę dla miłośników rapu. Hip Hop Festival to wydarzenie dwudniowe zaplanowane na 26 i 27 lipca 2019 roku. Kto na nim wystąpi, jak wygląda kwestia kupna biletów i w jakich godzinach odbywa się wspomniana impreza? To i jeszcze więcej w dalszej części artykułu.

Kto wystąpi na festiwalu?

W pierwszy dzień, czyli 26 lipca na scenie zagoszczą:

BEDOES — a właściwie Borys Przybylski. Polski raper i twórca tekstów młodego pokolenia. Na swoim koncie ma 2 albumy studyjne, które uzyskały status złotej i platynowej płyty. Współpracował z artystami takimi jak Taco Hemingway, Solar, Białas czy Quebonafide

–Sprawdź letni hit Bedoes–

BIAŁAS — polski raper należący do grona freestyle’owców, znany przede wszystkim z występów z Karolem “Solarem” Poziemskim. Na swoim koncie ma 4 albumy studyjne. Dwie z nich mają status złotej i platynowej płyty.

RETO — 10 listopada 2017 roku premierę miał jego pierwszy album Kruk. Płyta ta dotarła do 5. miejsca Polskiej listy sprzedaży – OLiS. 29 czerwca 2018 roku światło dzienne ujrzała jego druga płyta – BOA, która miesiąc po premierze pokryła się złotem, a w kwietniu 2019 r. platyną oraz dotarła do 1. miejsca polskiej listy przebojów OliS.

SARIUS — reprezentant częstochowskiej sceny hip hopowej. Charakteryzuje go niezwykle ciekawa barwa głosu i nowatorski styl muzyczny oparty bardziej na warstwie instrumentalnej niż na bitach. Na swoim koncie ma aż 6 albumów, z czego docenione zostały dwa: pokryły się złotem i platyną.

–Sprawdź muzykę Sariusa–

SOLAR — znany również jako Słoneczny Solar i Bogaty Ziomek Tomba. Dwukrotny finalista Wielkiej Bitwy Warszawskiej (inaczej Turniej Wolnego Mikrofonu, w którym freestyle’owcy rapu konkurują między sobą).

SZPAKU — polski raper i autor tekstów. Na swoim koncie ma zaledwie jedną płytę, nie przeszkodziło to jednak w tym, aby uzyskała ona status płyty platynowej.

WHITE 2115 — 31 sierpnia 2018 premierę miała jego debiutancka płyta pt. Rockstar. Album ten zajął 4 miejsce Polskiej listy przebojów – OLiS. Finalnie zdobyła ona status Złotej Płyty. Cechą charakterystyczną tego rapera jest mieszanie gatunków Trapu i muzyki rockowej.

BORIXON — polski raper i producent muzyczny. Współpracował z takimi wykonawcami jak: V.E.T.O., Molesta Ewenement , Tede, Popek, Warszafski Deszcz, Kajman, Donatan, Malik Montana, ReTo oraz Żabson. Raper przez kilka lat prowadził także oficynę wydawniczą Juicey Juice.

Drugi dzień festiwalu został zarezerwowany dla artystów takich jak: BLACHA 2115, znanych wszystkim GRUBSONOWI i DONGURALESKO, pojawi się również GUZIOR, JAN RAPOWANIE, KARTKY, MALIK MONTANA, OTSOCHODZI, YOUNG IGI oraz obecny od 8 lat na scenie hip hopowej ŻABSON.

hip hop festival

Gdzie i jak kupić bilety?

W sprzedaży dostępne są bilety jednodniowe na wybrany festiwal oraz tak zwane bilety łączone. Zakupić można dwudniowy bilet tylko na sam festiwal, bilet na jeden dzień festiwalu połączony z biletem do Energylandii lub pełen pakiet czyli bilet na dwa dni festiwalu wraz z biletem dwudniowym do Energylandii. Kupna biletów najlepiej nie odkładac na ostatnią chwilę, bo im późniejszy zakup tym wyższa cena. Jednak dla spóźnialskich będzie możliwość zakupu biletów w dniu festiwalu. Dostępna jest również opcja biletu VIP. Wszelkie szczegóły dotyczące biletów znajdziecie pod tym linkiem — klik!

Godziny festiwalu i informacje ogólne

Festiwal będzie odbywał się w godzinach od 18:00 do 24:00, na specjalnie wydzielonej strefie festiwalowej znajdującej się poza terenem Parku. Festiwal Hip Hop to niewątpliwie prawdziwa eksplozja muzyczna dla miłośników tego rodzaju muzyki! Warto również wspomnieć, że tego typu imprezy to nowość w Parku Rozrywki Energylandia, o czym zupełnie nie świadczy zarówno poziom zaproszonych gości jak i niezwykły rozmach organizacyjny wszystkich czterech festiwali, które mają się odbyć w tym roku. Festiwal Hip Hop w Energylandii to kilkanaście największych gwiazd rapu polskiej sceny muzycznej – tego zdecydowanie nie możecie przegapić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj