Jakie imprezy kulturalne najbardziej rozbudzają emocje ludzi w Polsce? Przede wszystkim koncerty oraz różnego rodzaju festiwale, które w większości są organizowane w okresie wiosenno-zimowym. Każde z miast Polski pełne jest niebywałych atrakcji, a w najdalej na północ wysuniętym mieście wojewódzkim – w Gdańsku – wszystko wydaje się być przygotowane do zabawy.

Festiwal wyjątkowych możliwości

Imprezy kulturalne w Gdańsku cieszą się dużym powodzeniem, co sprawia, że w dużej mierze są organizowane cyklicznie. Jednym z nich jest Festiwal Szekspirowski, który organizowany jest przez Teatr Szekspirowski w Gdańsku. To wydarzenie nietypowe, podczas którego przyznawane są nagrody Złotego Yoricka, ale także jest to okazja do przeglądu niezwykłych form teatralnych z całego świata. Miejscem festiwalu jest przede wszystkim niezwykły gmach Teatru wybudowanego kilka lat temu staraniami dyrektora – Jerzego Limona. Jego otwierany dach stanowi ewenement na skalę europejską.

Ciekawie i w muzyce

Wiele oferuje także Gdańszczanom oferta muzyczna. Warto sprawdzić, jakie opery i operetki grane są tej wiosny w repertuarze. Oprócz tego ciepła pogoda nastają do słuchania pięknej muzyki, a gdańska scena muzyczna od lat zachwyca przede wszystkim muzyką Chopina płynącą wraz z Motławą z wyspy Ołowianki. To niezwykłe propozycje, które zachwycą nawet najbardziej wybrednych melomanów. Jeszcze innym sposobem na spędzenie czasu jest wybranie się na spektakle teatru muzycznego, który zaoferuje wiele atrakcji, choć już nie w samym Gdańsku, a w położonej nieopodal Gdyni. Dzięki temu zaobserwujemy zderzenie różnych form muzycznych w jednej.

Gdańsk tętni życiem nie tylko wiosną, ale także latem, dlatego nie da się ukryć, że jest to jedno z najbardziej niezwykłych miast, jeśli chodzi o ofertę muzyczną, teatralną, operową, filharmonijną czy ogólnie rzecz ujmując – kulturową. Dlatego warto wybrać się na piękną północ, by przekonać się jak pięknie jest nad polskim morzem…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj