Kwestie związane z transportem to jeden z najważniejszych aspektów organizacji urlopu. Warto wówczas pomyśleć o wynajęciu samochodu. Przyda się on zarówno podczas podróżowania po kraju lub za granicą, jak i po to, aby dojechać na lotnisko.

Dlaczego warto wynająć samochód na urlop?

Na korzyść wynajęcia samochodu na urlop przemawia sporo przesłanek. Przede wszystkim jest to bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające komfortowo spędzić czas w podróży pasażerom i kierowcy. Samochód zapewnia niezależność oraz możliwość przygotowania planu wyjazdu wedle własnych potrzeb i preferencji. Nowoczesne wypożyczalnie, takie jak m.in. iPanek, starają się zapewnić klientom jak więcej udogodnień, np. przy odbiorze auta w Kielcach wynajem samochodów można zakończyć w innym mieście. Na ogół jest też opcja dopisania do umowy drugiego kierowcy, wypożyczenia fotelika dla dziecka czy wyjazdu wynajętym samochodem za granicę. Wystarczy sprawdzić warunki, na jakich dana wypożyczalnia udostępnia pojazdy.

Na co zwrócić uwagę, wynajmując samochód?

Przy wynajmie samochodu na urlop należy mieć na względzie kilka istotnych kwestii. Koniecznie trzeba uzyskać informacje dotyczące m.in. punktów obsługiwanych przez wypożyczalnię, terminów i miejsc odbioru oraz zwrotu auta, limitu kilometrów, zasad rezygnacji z usługi oraz tankowania. Niektóre wypożyczalnie nie udostępniają aut osobom poniżej 25. roku życia oraz kierowcom posiadającym prawo jazdy krócej niż 3 lata. Trzeba też pamiętać o wyłączeniach odpowiedzialności – czyli o sytuacjach, kiedy najemca z własnej kieszeni będzie musiał pokryć koszty likwidacji szkód. Rzecz jasna bardzo ważny jest tutaj aspekt finansowy. Każdemu najemcy zależy na atrakcyjnych stawkach – kierowca powinien wiedzieć, za do konkretnie płaci.

Czy można wynająć samochód online?

To, czy można wynająć samochód za pośrednictwem internetu, zależy od oferty wypożyczalni. Zazwyczaj jednak taka opcja jak najbardziej wchodzi w rachubę i jest niezwykle skuteczna, gdyż samochód da się zarezerwować bez wychodzenia z domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj