Radość, zdziwienie, smutek, gniew – to tylko niektóre emocje, które oprócz tego, że odczuwamy, wyrażamy także za pomocą mimiki twarzy. Skutkiem wyrażania ekspresji jest pojawianie się tzw. zmarszczek mimicznych. Są to poziome linie, które najczęściej pojawiają się na czole oraz wzdłuż nasady nosa. Skutecznym sposobem na ich wygładzenie jest terapia botulinowa.

Jak działa botox?

Botox należy do najpopularniejszych zabiegów służących wygładzaniu zmarszczek. Jest to jednak handlowa nazwa tego preparatu. Wstrzykiwana substancja to właściwie botulina, zwana też toksyną botulinową, którą wprowadza się w skórę punktowo metodą iniekcji. Ta w efekcie hamuje wydzielanie się acetylocholiny – substancji odpowiedzialnej za kurczenie się mięśni twarzy. Skóra przestaje się więc marszczyć, a zmarszczki zostają wygładzone. Co więcej podawanie botoxu w skórę ma działanie prewencyjne, czyli zapobiega powstawaniu kolejnych zmarszczek mimicznych. Zabieg ten trwa krótko i jest praktycznie bezbolesny. Oznaki starzenia się skóry znikają po ok. 2-3 dniach, a po ok. 2 tygodniach widoczny będzie efekt końcowy.

Co warto wiedzieć o terapii botulinowej?

Na temat botuliny krąży niestety wiele nieprawdziwych informacji, które sprawiają, że niektórzy rezygnują z zabiegu wygładzania zmarszczek. Powodem jest głównie strach. Warto jednak wiedzieć, że botox jest dopuszczonym do użytku preparatem, a zabieg jest w pełni bezpieczny. Nie powoduje uczuleń, jedynie delikatne zaczerwienienia bezpośrednio po, ale te szybko znikają. Efekty terapii botulinowej, którą możesz odbyć np. w salonie kosmetycznym Casolla w Poznaniu, utrzymują się 3-6 miesięcy. Po tym czasie twarz wraca do pierwotnego wyglądu, a mięśnie mimiczne znów pracują prawidłowo. Nie trzeba się więc obawiać, że skóra uzależni się od botoxu, co jest często powtarzanym mitem.

Terapia botulinowa – kiedy warto zacząć?

Zmarszczki mimiczne są widoczne nie tylko u starszych osób lub tych w średnim wieku, ale nawet u osób młodych. Ma na to wpływ wiele czynników m.in. dieta czy styl życia. Pierwsze oznaki starzenia się skóry możemy zauważyć między 25 a 30 rokiem życia. Gdy pojawią się pierwsze zmarszczki mimiczne, można bez obaw wykonać pierwszą terapię botulinową. Po ustąpieniu efektów można, ale nie trzeba zabieg powtórzyć. Kłamstwem jest to, że gdy raz wykona się botox, trzeba go ciągle powtarzać – nie ma takiej konieczności. Warto pamiętać, że toksyna botulinowa ma działanie antystarzeniowe, więc warto jej używać nawet przed pojawieniem się zmarszczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj