Niewątpliwie przenośnik magnetyczny to urządzenie wyjątkowe. Wydaje się niezwykle innowacyjne i nowoczesne, choć tak naprawdę wykorzystuje prosty i od dawna znany mechanizm. Jednocześnie mowa o konstrukcjach, które znacząco ułatwiają funkcjonowanie zakładów przemysłowych. W poniższym tekście wyjaśniamy, czym są przenośniki magnetyczne i do czego się je wykorzystuje.

Co to takiego przenośnik magnetyczny?

Warto zacząć od ogólnego wyjaśnienia, czym jest omawiany sprzęt. Otóż mowa o alternatywie lub uzupełnianiu klasycznego przenośnika taśmowego. Model magnetyczny również służy do transportu części i konstrukcji w fabryce bądź innego rodzaju zakładzie przemysłowym. Innymi słowy, mamy tu na myśli sprzęt wykorzystywany do zmiany położenia elementów, wykorzystywany przede wszystkim w przemyśle. Jakiego rodzaju towary można transportować z użyciem przenośnika magnetycznego, na jakie odległości i pod jakim kątem? O tym w dalszej części tekstu.

Przenośniki magnetyczne, czyli transport części metalowych

Klasyczne przenośniki magnetyczne to konstrukcje, które zawierają cały mechanizm transportowy łącznie z napędem. Dodatkowo są wyposażone w magnesy. Zastosowanie magnesu jest tu kluczowe i nadaje konstrukcji jej specyficznego charakteru. Otóż mowa w tym przypadku o sprzęcie, który służy do transportu tylko tych elementów, które są przyciągane przez magnes. Innymi słowy, chodzi o wszelkie produkty, półprodukty lub substraty wykonane z metalu.

Przenośnik służy do transportu gwoździ i śrub, większych lub mniejszych części metalowych, ale też blach stalowych i wielu innych towarów. Transport może się odbywać na małe i duże odległości, w górę, w dół oraz w poziomie. O tym, jakiego rodzaju elementy, na jakie odległości i pod jakim kątem mogą być transportowane, decyduje wyłącznie typ przenośnika. Kluczowe znaczenie mają liczba i moc magnesów, a także wielkość i wytrzymałość całego przenośnika, z uwzględnieniem wszystkich jego części składowych.

Źródło zdjęcia: prevotexmd.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj