Odpowiednie urządzenie pokoju dla dziecka jest być może nie tak trudnym, ale z pewnością niezwykle odpowiedzialnym zadaniem. Skąd ten wniosek? Przede wszystkim jest to bowiem kwestia bezpieczeństwa dziecka, jego spokojnego snu i bezproblemowej zabawy każdego dnia. Jest to także kwestia jego wychowania oraz poczucia estetyki na przyszłość. Zatem przystępując do wyboru zasłon, musimy pamiętać o kilku kwestiach.

Grubość = światło

Istotną rolę w codzienności naszego malucha odgrywa światło. Jest ono naturalnym elementem świata i powinno pojawiać się w pokoju w sposób naturalny. Nie możemy zatem zdecydować się na zasłony zbyt grube i ciężkie, gdyż mogłoby to sprawić, że pokój – zamiast być wesoły, kolorowy i radosny – stanie się ciemną, nieprzystępną norą. Decydujmy się zawsze na zasłony średniej grubości, które nie przepuszczą całkowicie światła słonecznego, ale także nie zaciemnią zbytnio pokoju.

Jakość = zdrowie

Warto zwrócić uwagę na ich jakość. Zasłony powinny być dobierane w oparciu o przebadane hipoalergicznie materiały, z których większość uzyska specjalne atesty. Należy zwrócić uwagę, by nie łapały one kurzu w prosty sposób i później pamiętać o ich regularnym czyszczeniu. Dzięki temu nasze dziecko będzie cieszyło się zdrowym snem.

Kolorystyka = lepsze poczucie estetyki

Kształtujmy poczucie sztuki i estetyki już od najmłodszych lat i nie dobierajmy dzieciom zbyt pstrokatych lub przytłumionych kolorów. Szukajmy rozwiązań kompromisowych, tzw. złotego środka, by dawać pozytywne bodźce także pod tym względem. Od najmłodszych lat powinniśmy wyrabiać w małym kreatywność i czucie barw. To pomoże mu w dalszym życiu.

Idealny wybór zasłon do pokoju dziecięcego to szereg różnego rodzaju materiałów, kształtów i kolorów. Własny nadruk i rodzaj materiału sprawią, że pokój będzie wyglądał oryginalnie. Druk na materiałach znajdziesz na Ctnbee.com, gdzie dobierzesz idealne zasłony do pokoju Twojego dziecka szybko i w doskonałej cenie. Zadbaj o swoją pociechę już dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj