Owijarka jest jednym z tych urządzeń, które w znacznym stopniu usprawniają prace różnego rodzaju przedsiębiorstw. Dzięki niej w szybki i łatwy sposób można zabezpieczyć dany towar przed rozmaitymi uszkodzeniami. Urządzenia tego typu cechują odmienne parametry techniczne, które wskazują na specyfikę danej owijaki. Dobrze wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas wyboru tej maszyny.

Do czego służą owijarki?

Ze względu na swoje funkcje owijarki są maszynami niezwykle popularnymi. Kupowane są przez firmy po to, by zredukować czas zabezpieczania towarów folią i zminimalizować koszty związane z zakupem potrzebnych materiałów do pakowania – podpowiada pracownik przedsiębiorstwa Madej-pak.

Owijarki służą do zabezpieczania towaru na paletach, dzięki czemu jest on chroniony przed różnego rodzaju wpływami zewnętrznymi mogącymi go uszkodzić. Przedmioty są szczególnie narażone na powstanie w nich wad szczególnie podczas transportu, z tego względu należy je precyzyjnie pokryć folią, która osłoni dany przedmiot. Ważne, żeby proces zabezpieczania był szybki i sprawny, przedsiębiorstwa nieustannie dążą do optymalizowania swojej pracy – z tego powodu owijarki do palet zyskały tak dużą popularność.

Parametry techniczne owijarek

Chcąc wybrać dobrą owijarkę, poza wyposażeniem tych urządzeń, należy zwracać uwagę na parametry techniczne. To, jaką specyfikę maszyny wybierzemy, zależy wyłącznie od naszych wymagań. Warto odszukać informację na temat zasilania danej owijarki, a dokładniej – napięcia oraz stopnia ochrony silnika.

Istotniejsze są jednak dane o warunkach pracy, w których urządzenie to może być ulokowane. Należy zwrócić uwagę nie tylko na minimalną i maksymalną temperaturę, ale też na wilgotność powietrza. Dzięki tym informacjom wiemy, czy miejsce, w którym chcemy postawić owijarkę, będzie dla niej dobre, czy nie dojdzie do sytuacji, w której przez czynniki zewnętrzne nie będzie ona działać prawidłowo. W różnego rodzaju przedsiębiorstwach temperatura i wilgotność powietrza potrafią być niestandardowe, nie ma więc pewności, że dana owijarka będzie odpowiednia dla naszej firmy.

Najważniejszym parametrem są dokładne dane techniczne urządzenia, takie jak na przykład wymiar palet, do których dana owijarka będzie pasować. Konieczne jest sprawdzenie, czy maksymalna długość, szerokość i wysokość palety będzie spełniać dany standard. Poza tym ważna jest średnica talerza obrotowego i maksymalna waga ładunku. Warto też zwrócić uwagę na maksymalną wysokość i średnicę rolki z folią, dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować idealny produkt do naszych wymagań. To, co istotne, to także waga całej maszyny, która może przesądzać o tym, czy dana owijarka stanie w naszym przedsiębiorstwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj