Zaczynasz przygodę z jazdą konną? A może tajniki tej właśnie dyscypliny oraz formy rekreacji są Ci doskonale znane? Tak czy inaczej, dla zachowania pełni bezpieczeństwa podczas jej uprawiania potrzebujesz właściwych środków ochronnych, do których należą kamizelki jeździeckie. Dlaczego są tak ważne i jak wybrać najlepsze z nich?

Kamizelki jeździeckie niezbędnym wyposażeniem podczas jazdy konnej

Jeździectwo to wyjątkowa dyscyplina sportu. I choć wygląda niewinnie, wiąże się z ogromnym ryzykiem. Niezwykle niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia mogą być upadki z konia. Wszak masz do czynienia z żywą istotą, której zachowań nie da się w pełni przewidzieć.

Dlatego też nie powinieneś zapominać o elementarnym wyposażeniu w postaci kamizelek jeździeckich. Ograniczają ryzyko kontuzji na skutek niefortunnych i niebezpiecznych upadków. Ich noszenie jest niezbędne nie tylko w trakcie zawodów lub rekreacyjnych przejażdżek. Warto się zabezpieczyć również podczas czyszczenia siodła oraz pielęgnacji zwierzęcia.

Odpowiednie kamizelki jeździeckie do jazdy konnej

Kamizelki jeździeckie różnią się przede wszystkim poziomem ochrony. Cieńsze modele idealnie dopasowują się do ciała oraz w żaden sposób nie krępują ruchów. Gwarantują jednakże minimalne zabezpieczenie. Dlatego też zalecane są głównie do jazdy rekreacyjnej.

Natomiast wyczynowe jeździectwo wymaga korzystania z grubszych kaftanów. Niezależnie jednak czy jesteś zawodowcem bądź laikiem, bezwzględnie musisz użytkować sprzęt posiadający certyfikat jakości i bezpieczeństwa CE uznawany w całej Europie i na świecie.

Wobec tego warto postawić na produkty uznanych producentów, takich jak Helite. Marka zbiera świetne recenzje zarówno wśród prywatnych właścicieli koni, jak i dżokejów oraz zawodników WKKW. Co świadczy o unikalności ekwipunku? Chociażby technologia wykorzystująca poduszki powietrzne, które ochronią Cię w każdej newralgicznej sytuacji. Tego typu kamizelki możesz nabyć korzystając z usług takich sklepów jak Equiland.

Kamizelki jeździeckie dla każdego

Kamizelki jeździeckie zalecane są m.in. najmłodszym miłośnikom koni oraz wszystkim adeptom, którzy dopiero uczą się panowania nad swoimi emocjami i samego zwierzęcia, a także techniki jazdy. To właśnie na tym etapie dochodzi do dużej liczby wypadków niejednokrotnie kończących się pęknięciami i złamaniami klatki piersiowej lub kręgosłupa. A jeśli chodzi o starych wyjadaczy, nie powinni ślepo ufać posiadanym umiejętnościom. W ich przypadku bez właściwego zabezpieczenia również się nie obejdzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj