Osoby obłożnie chore unieruchomiony na stałe bądź czasowo wymagają szczególnej opieki. Aby zapewnić im należyty komfort trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt medyczny. Niewątpliwie jednym z najważniejszych tych elementów są łóżka , które zapewniają wygodę użytkowania oraz właściwy odpoczynek. Polecane są do nich materace przeciwodleżynowe, które chronią chorego przed nieprzyjemnymi dolegliwościami, zapewniają wygodę, komfort leżenia.

Poszukując odpowiedniego sprzętu można skorzystać z wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych, bądź też zakupić taki model. Wszystko to jest uzależnione od naszej sytuacji, czy potrzebujemy łóżko na określony czas, ponieważ chory jest uruchomiony czasowo, czy jednak jest obłożnie chory i będzie potrzebował takiego sprzętu do końca życia. Niewątpliwie zakup takiego łóżka będzie korzystniejszy dla osób, które na stałe będą korzystały z tego sprzętu medycznego.

Różne rodzaje łóżek dla chorych

Wśród rodzajów łóżek rehabilitacyjnych wyróżnia się modele elektryczne, które są regulowane pilotem, są to modele bardzo nowoczesne i ułatwiające funkcjonowanie. Niektóre łóżka posiadają podnośniki rehabilitacyjne, zapewniające możliwość zastosowania materaca do pozycji ciała chorego.

Łóżka dla chorych wyposażone są w kółka, dzięki czemu możemy szybko go przetransportować w dane miejsce, co ułatwia obsługę przy osobach obłożnie chorych. Łóżka wyposażone w kółka posiadają hamulce i po zaciągnięciu ich nie ma szans by łóżko się samo przesunęło.

Nowoczesne łóżka rehabilitacyjne posiadają zazwyczaj wiele funkcji, między innymi regulację wysokości całego łóżka, regulację części tułowia i regulację podnóżka przy pomocy pilota.

Zalety łóżek rehabilitacyjnych

Wśród ważnych parametrów łóżka rehabilitacyjnego jest przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania. W przypadku opieki długoterminowej istotne jest, aby wziąć pod uwagę stopień ograniczenia możliwości ruchowych pacjenta, niewątpliwie powyżej wymieniony model elektryczny idealny jest dla osób, które większość czasu spędzają w pozycji leżącej. Za pomocą pilota regulujemy wysokość oparcia pleców oraz segmentu ud.

Za pomocą pilota również sam pacjent może regulować łóżkiem, tak by dopasować do swoich potrzeb dane ustawienie.

Dodatkowe wyposażenie łóżek rehabilitacyjnych

Łóżka rehabilitacyjne posiadają zazwyczaj regulowane barierki boczne, które zabezpieczają pacjenta przed upadkiem. Opuszczone barierki znajdują się poniżej poziomu leżenia, ułatwiają ten sposób wstawanie z łóżka, jeżeli jest taka możliwość. Ułatwione są wszelkie czynności higieniczne, swobodne siadanie na krawędzi. Bardzo pożytecznym elementem łóżka pielęgnacyjnego jest wysięgnik z uchwytem trójkątnym, który umożliwia zmianę pozycji, wsparcie się i podnoszenie na łóżku.

Łóżka rehabilitacyjne posiadają różne wymiary. Standardowe to 90 x 200 cm. Bardzo istotny element to również materac przeciwodleżynowy, który powinien zapewniać maksimum wygody, dbać o kręgosłup, a także pełnić funkcje przeciwodleżynowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj