Większość niemowląt lubi być noszona na rękach i z przyjemnością wtula się w dorosłego. Niestety ze względu na ciężar długotrwałe trzymanie maluszka jest niekomfortowe. Dlatego wielu rodziców decyduje się na akcesoria, które pozwalają na wygodną opiekę nad dzieckiem. Czytaj dalej i dowiedz się, na co zwrócić uwagę, kupując chustę dla noworodka.

Dlaczego warto nosić dziecko w chuście?

Noszenie noworodka w chuście pozwala na zachowanie bliskości z rodzicem. Przytulony do mamy lub taty czuje się bezpiecznie. Co więcej, poręczna tkanina jest niezastąpiona w miejscach, do których trudno wjechać z wózkiem. Przydaje się zarówno w zatłoczonych sklepach, jak i w domu, kiedy potrzebujesz mieć wolne ręce. Co więcej, chusta pozwala na odciążenie kręgosłupa rodzica podczas długotrwałego noszenia maluszka.

Na co zwrócić uwagę, wybierając chustę dla niemowlaka?

Chusta powinna być umiejętnie dobrana i wykorzystywana w prawidłowy sposób. W przeciwnym razie przyniesie szkody i spowoduje dyskomfort mamy i dziecka. Dlatego dopasuj model do wieku i stopnia rozwoju maluszka. Ponadto dbaj o to, aby był dobrze zawiązany i zapewniał noworodkowi stabilną pozycję oraz bezpieczeństwo. Tylko w ten sposób osiągniesz prawidłowe ułożenie ciała dziecka i przeniesiesz jego ciężar we właściwy sposób na siebie.

Wybierz najwygodniejszy wariant chusty dla siebie

Dobrym wyborem są chusty tkane, które cechuje wysoka wytrzymałość i wygoda podczas wiązania. Zapewnią noworodkowi stabilne podparcie i umożliwią przyjęcie właściwej pozycji ciała. Co więcej, pozwolą na noszenie malucha zarówno z przodu, jak i z tyłu oraz na biodrze.

Ciekawym pomysłem są także chusty kółkowe. Zakończone są dwoma obręczami, po których łatwo przesuniesz materiał podczas dociągania. Następnie go zablokujesz i zachowasz odpowiednie napięcie podczas noszenia dziecka. Zaletą chusty kółkowej dla noworodka jest prostota jej użytkowania. Wystarczy, że założysz ją na jedno ramię i wyregulujesz długość tkaniny.

Oba warianty znajdziesz w e-sklepach specjalizujących się w sprzedaży artykułów dla mam i niemowląt. Dobrym przykładem jest https://mamaija24.com/, gdzie zaopatrzysz się we wszystkie akcesoria, które są niezbędne przez pierwsze miesiące życia dziecka.

Jak nosić dziecko w chuście?

Pozycja dziecka w chuście powinna być jak najbardziej zbliżona do naturalnej. W pierwszym okresie życia maluszka będzie podobna do embrionalnej. Pamiętaj o tym, żeby zadbać o prawidłowe wiązanie chusty, bo tylko w ten sposób ułożysz w niej właściwie maluszka. Powinna być mocno dociągnięta, aby zapewnić dziecku stabilność i bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj