Marzysz o zmianie wystroju swoich wnętrz? Jesteś entuzjastą DIY? A może zastanawiasz się jak odnowić szafę znalezioną na targu staroci? W takim razie istnieje proste rozwiązanie, które Cię usatysfakcjonuje – farby kredowe. Do ich użycia nie potrzebujesz profesjonalnych narzędzi ani nawet praktyki. Wystarczy, że zastosujesz się do kilku prostych zasad. Łatwość aplikacji, szeroka gama barw i odcieni, możliwość pokrycia niemal każdej powierzchni to główne zalety, dzięki którym zyskały one tak wielu fanów.

Farby kredowe – bogactwo kolorów

Występują w różnych kolorach – od bieli po czerń. Paleta barw jest, więc bardzo szeroka. Ponadto w każdej grupie kolorów można znaleźć wachlarz odcieni – od ciepłych po zimne. Daje to możliwości dopasowania odnawianych powierzchni do stylu Twoich wnętrz. Możesz łączyć kolory zgodnie z własną fantazją. Co więcej, możliwość kupna farb w zamykanych puszkach o różnej pojemności pozwoli Ci niczego nie marnować.

Czego potrzebujesz do wprowadzenia zmian?

Na początek dobrych chęci, projektu i trochę czasu. Jeśli masz już wszystko ułożone w głowie – kolory farb są wybrane, a meble gotowe do zmian – możesz zabierać się do pracy. Farby kredowe są bezwonne i bezpieczne. Bez przeszkód na kilka dni możesz zamienić salon w warsztat pracy.

Chcesz pomalować drewno, laminat, metal, szkło, plastik, kamień, beton, tkaninę? Możesz to zrobić. Zanim, jednak weźmiesz do ręki pędzel lub wałek malarski, dokładnie oczyść i odtłuść powierzchnie przeznaczone do metamorfozy. Zapomnij o uciążliwym szlifowaniu! Wystarczy, jeśli przetrzesz wierzchnią warstwę restaurowanego elementu papierem ściernym. Gdy masz już za sobą tych kilka koniecznych czynności, nadszedł czas na malowanie. Farby kredowe są bardzo gęste, dlatego przed użyciem trzeba je dokładnie wymieszać. Pomiędzy malowaniem kolejnych warstw należy odczekać 1 – 2 godziny. Kiedy efekt jest satysfakcjonujący, pozostaje już tylko zabezpieczenie lakierem lub woskiem i stylizacja. Pamiętaj, że farb kredowych możesz użyć nie tylko do mebli, ale też do ścian czy boazerii!

Szukasz swojego stylu?

Efektowne przecierki na meblach zbliżą Cię do stylu prowansalskiego. Nałożenie wielu warstw farby w celu uzyskania prześwitów, efektu obdrapania i łuszczącej się farby to ukłon w stronę stylu chippy look. Z kolei geometryczne wzory i gładkie powierzchnie to coś dla fanów nowoczesnego stylu. Baw się strukturami i barwami. Nadaj swojemu mieszkaniu charakter, o jakim tylko zamarzysz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj