Pompa hydrauliczna jest urządzeniem, które wykorzystuje medium pod ciśnieniem do napędzania silnika hydraulicznego lub innego źródła płynu. Jest ona używana w wielu zastosowaniach w budownictwie, rolnictwie, przemyśle i górnictwie do dostarczania ciśnienia cieczy do urządzeń mechanicznych. Pompa hydrauliczna jest elementem hydrauliki siłowej, dzięki której wiele maszyn budowlanych, rolniczych i innych może pracować.

Naprawa i regeneracja pomp hydraulicznych – o co chodzi?

Konieczność technicznej obsługi pompy hydraulicznej i jej części można znaleźć w każdym procesie przemysłowym. Bardzo ważne jest utrzymanie maksymalnej sprawności poszczególnych komponentów, ponieważ są one krytycznymi elementami w wielu procesach. Odpowiednia konserwacja i naprawy pozwolą na znaczne obniżenie kosztów utrzymania pomp hydraulicznych i innych podzespołów hydrauliki siłowej.

W podobny sposób awaria pomp hydraulicznych i ich części może mieć znaczące konsekwencje dla całej linii produkcyjnej. W wielu przypadkach, uszkodzona pompa lub generator może być wymieniona za połowę kosztów kompletnego remontu.

Pompy hydrauliczne są często wykorzystywane jako jednostki napędowe w różnych gałęziach przemysłu. A jeśli posiadamy sprzęt z tego typu jednostką napędową, to z pewnością musimy zwrócić uwagę na ich serwis i naprawę. Jeśli jesteśmy w stanie znaleźć zaufany serwis hydrauliki siłowej w swojej okolicy, to koniecznie nawiążmy z nim stałą współpracę. To niesie ze sobą same korzyści i w rezultacie pozwoli na spore oszczędności.

pompa hydrauliczna

Komu powierzyć regenerację pomp hydraulicznych? A może spróbować własnych sił w hydraulice siłowej?

Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem w przemyśle energetycznym, a układy hydrauliki siłowej nie są tu wyjątkiem. Nowoczesne układy hydrauliki siłowej są zaprojektowane tak, aby wytrzymać trudne warunki pracy, a wiele komponentów może być bezpiecznie naprawionych przez wyszkolonego technika serwisu.

Oto przegląd niektórych typowych problemów obsługiwanych przez serwis hydrauliki siłowej:

  • Awaria pompy. Awaria pompy może spowodować awarię systemu, dlatego ważne jest, aby pompa została sprawdzona przez godnego zaufania usługodawcę. Zepsuta lub uszkodzona pompa może być niebezpieczna, jeśli spowoduje utratę mocy lub przegrzanie.
  • Uszczelnienia mechaniczne. Pompy hydrauliczne muszą być uszczelnione przed żywiołami, aby przetrwać, dlatego ważne jest, aby usługodawca dokonał regeneracji lub wymiany wszelkich części ze złymi uszczelkami lub zainstalował nowe, aby zapewnić prawidłowy przepływ powietrza.
  • Zawory i sterowanie zaworami. Sterowanie zaworami służy do regulowania przepływu cieczy i zapobiegania uszkodzeniom części ruchomych, gdy uszkodzone zawory ulegają z czasem degradacji. Dostawcy usług mogą również udzielić porad dotyczących rozwiązywania problemów, jeśli zawory nie działają prawidłowo lub są w jakiś sposób uszkodzone.
  • Gniazda zaworów i łożyska. Zawory są połączone ze sobą i z różnymi elementami za pomocą pierścieni gniazd; pierścienie te są często wykonane ze stali, ale mogą być również wykonane z tworzywa sztucznego, brązu lub stali nierdzewnej, w zależności od potrzeb danego zastosowania.

Czy warto samemu zająć się regeneracją pomp hydraulicznych i silników hydraulicznych? Odpowiedź brzmi: nie. Hydraulika siłowa to niesamowicie skomplikowana dziedzina, która wymaga wielu lat nauki i zdobywania doświadczenia praktycznego. Tylko wprawne oko szybko i trafnie postawi diagnozę.

Korzyści z regeneracji pompy hydraulicznej

Regeneracja jest doskonałym sposobem na wykorzystanie istniejących części i uczynienie ich jak nowe. Regeneracja pomp hydraulicznych oszczędza pieniądze i zmniejsza ilość odpadów, ale istnieje wiele korzyści z naprawy zamiast wymiany.

Zakup nowej pompy hydraulicznej kosztuje więcej z góry, ponieważ musimy wydać pieniądze na części, które zostaną wymienione lub naprawione. Jeśli na przykład wymienimy uszczelki, po naprawie możemy nadal używać starych zaworów i tłoków.

Ponowne wykorzystanie lub naprawa uszkodzonych części pompy hydraulicznej przyczynia się do mniejszego zużycia różnych surowców, takich jak olej. Olej może być ponownie wykorzystany, jeśli został odpowiednio oczyszczony.

Regeneracja pomp hydraulicznych jest znacznie lepszym wyborem niż zakup nowych jednostek. Doświadczeni serwisanci mogą potwierdzić, że regenerowane pompy często pracują znacznie dłużej i płynniej niż fabrycznie nowe urządzenia.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://banat.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj