Coraz większym zainteresowaniem cieszą się nablatowe elementy wyposażenia łazienkowego. Wynika to z wielu zalet, jakie oferuje tego typu rozwiązanie. Wśród nich należy wymienić zwłaszcza uproszczony, czystszy i bezpieczniejszy sposób montażu baterii do umywalek. W niniejszym artykule przedstawimy, jak zrobić to – krok po kroku – bez wysiłku.

Zaaranżowanie przestrzeni wokół blatu

Sposób i umiejscowienie montażu w dużej mierze zależy od wybranego produktu. Należy w związku z tym dobrze przemyśleć kwestię zaaranżowania przestrzeni. Przyjmuje się, że odpowiednia (a więc umożliwiająca prosty montaż i pełną funkcjonalność) odległość między umywalką a wylewką powinna wynosić ok. 15 cm, jednak wszystko zależne jest od baterii i jej mocy, oraz głębokości samej umywalki. Z kolei bateria musi znaleźć się kilka centymetrów od ściany z jednej strony i kilka centymetrów od krawędzi sanitariatu z drugiej. To ważne przede wszystkim ze względu na utrzymanie czystości podczas użytkowania umywalki na blat oraz swobodnego dostępu.

Wywiercenie otworu na baterię

Po wyznaczeniu odpowiedniego miejsca można przystąpić do trudniejszego zadania, czyli wywiercania otworów. Do tego posłuży wyrzynarka albo wiertarka z otwornicą. Jeśli umywalka nablatowa znajduje się na powierzchni drewnianej, nie trzeba żadnych dodatkowych akcesoriów. W przypadku twardszych materiałów, jak np. kamień czy konglomerat, nie obędzie się bez wiertła diamentowego. Przed wywierceniem otworów warto skontaktować się z producentem blatu, aby przekazał wszystkie ważne informacje na temat tego procesu.

Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakupienie blatu z wywierconym już miejscem na umieszczenie baterii. Można również skorzystać z pomocy specjalistów, którzy wykorzystają swoje doświadczenie i umiejętności, aby cała praca przebiegła bezproblemowo.

W stworzony otwór należy umieścić zakupioną baterię. Nie powinno to sprawić żadnych problemów, ze względu na uproszczoną konstrukcję elementu.

Które baterie do umywalek nablatowych sprawdzą się najlepiej?

Na rynku można znaleźć bardzo wiele modeli baterii, które zachęcają swoim wyglądem. Dlatego, aby oszczędzić czas, warto wybrać baterię i umywalkę od tego samego producenta. Marka Cristalstone posiada w swojej ofercie szeroki wybór wyposażenia łazienkowego, które wyróżniają się przede wszystkim funkcjonalnością, ale też wyjątkową estetyką. Dopasowanie od razu rzuca się w oczy.

To jeden z głównych powodów, dla których warto postawić na zestaw umywalki z baterią. Wszystkie części od tego samego producenta pasują do siebie, co usprawnia montaż, a także dają znakomite efekty wizualne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj