Waporyzacja to coraz popularniejsza metoda, z którą stykają się przede wszystkim entuzjaści dobroczynnych właściwości konopi. Pozwala ona maksymalnie wykorzystać cenne składniki, które zawarte są w suszu i w olejkach CBD. Co więcej, jest doskonałą alternatywą dla palenia. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup waporyzatora? Oto kilka najważniejszych faktów, które nieco przybliżą Ci działanie tego urządzenia.

Czym jest waporyzator?

W dużym uproszczeniu waporyzator jest urządzeniem do inhalacji. Odparowuje on cenne składniki zawarte np. w ziołach. W przypadku suszu konopnego do takich substancji zalicza się np. CBD, terpeny i flawonoidy. Choć o waporyzatorach najczęściej mówi się właśnie w kontekście konopi, to z powodzeniem można używać ich także do innych ziół – np. mięty czy melisy.

Jak działa waporyzator?

Waporyzatory cenione są przede wszystkim za swoje specyficzne działanie. Urządzenia te stanowią alternatywę dla palenia, ponieważ nie spalają umieszczonego w nich suszu, a jedynie go podgrzewają. Dzięki temu cały proces jest wolny od szkodliwych substancji smolistych. Para, która wydobywa się z waporyzatora, jest bezpieczna dla użytkownika urządzenia i jego układu oddechowego. Co więcej, obfituje w liczne substancje aktywne uwolnione z podgrzewanych przez urządzenie ziół.

Jaki waporyzator wybrać?

Na rynku dostępne są różne rodzaje waporyzatorów – najczęściej spotykane są waporyzatory konwekcyjne i kondukcyjne. Czym różnią się te urządzenia i na które warto się zdecydować?

W nowoczesnych waporyzatorach konwekcyjnych, np. tych, które znajdziesz w sklepie Cannabis, susz ogrzewany jest za pomocą gorącego powietrza i nie ma kontaktu ze źródłem wysokiej temperatury. Taki mechanizm pozwala skutecznie uniknąć sytuacji, w której mogłoby dojść do procesu spalania. Do ważnych zalet waporyzatorów konwekcyjnych zalicza się także to, że ogrzewają one susz w sposób równomierny. To istotny aspekt, który sprawia, że urządzenia te uznawane są za lepsze i bardziej efektywne niż waporyzatory kondukcyjne.

W waporyzatorach kondukcyjnych susz podgrzewany jest przez ścianki komory grzewczej urządzenia. Ma to dwie wady. Po pierwsze, utrudnia odparowanie cennych substancji z materiału, który oddalony jest od ścianek komory. Po drugie, w urządzeniach tego typu istnieje możliwość zapłonu suszu, który ma bliski kontakt ze ściankami komory.

Zakup waporyzatora to doskonały sposób na to, by w pełni cieszyć się dobroczynnym działaniem substancji zawartych w konopiach. Choć urządzenia te nie należą do najtańszych, to ich bezpieczne dla zdrowia działanie z pewnością jest warte swojej ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj