Kiedy zabieramy się za urządzenie lub remontowanie naszego mieszkania są takie decyzje, które rzutują na bardzo wiele dalszych etapów pracy. Ewentualne błędy popełnione na wczesnych etapach pracy mogą okazać się nie do naprawienia w późniejszym czasie. Zdecydowanie jedną z takich kwestii jest wykonanie odpowiednich otworów na drzwi w naszym mieszkaniu lub domu. Od tego jak solidny sposób podejdziemy do tej kwestii zależy czy będzie bardzo wiele.

Przede wszystkim bowiem naprawienie błędów w przygotowaniu otworów drzwiowych na późniejszym etapie może okazać się już niemożliwe. Właśnie dlatego w przypadku tego rodzaju newralgicznych prac jeżeli nie posiadamy odpowiednich umiejętności oraz wiedzy, kategorycznie lepiej będzie zlecić ich wykonanie profesjonalistom.

Wymiar a rodzaj ościeżnicy

Stworzenie odpowiedniego otworu pod drzwi do naszego pokoju będzie zależne przede wszystkim od rodzaju wybranej przez nas ościeżnicy. Dostępnych jest wiele tabel z tego rodzaju wymiarami, ale ogólną zasadą jest to, że w przypadku ościeżnicy regulowanej mamy do czynienia z nieco mniejszym otworem drzwiowym. Przykładowo wymiary otworu pod drzwi 80 powinny wynosić 910 mm x 2075 mm w przypadku ościeżnicy stałej lub 880mm x 2060 w przypadku wybrania ościeżnicy regulowanej. To jedna z bardziej kluczowych kwestii. Prawidłowe zmierzenie otworu pod drzwi jest zatem kluczowym zadaniem. Wysokość mierzymy w przynajmniej 3 punktach od nadproża do podłogi, a szerokość od ściany do ściany w aż 5 punktach lub większej ilości. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko ewentualnych wpadek.

Jakie błędy możemy popełnić przy pomiarach?

Oczywiście popełnienie błędów szczególnie w przypadku, kiedy pracę wykonuje osoba niedoświadczona może się przydarzyć. Najczęściej jest to wykonanie zbyt wąskiego otworu pod montaż drzwi, albo też otworu zbyt niskiego. Przesadzić możemy również w drugą stronę, tworząc zbyt szeroki lub zbyt wysoki otwór. W tym drugim przypadku nieco łatwiej będzie nam naprawiać sytuację przy użyciu zwyczajnych bloczków betonowych. Gdy jednak otwór jest zbyt wąski i zorientujemy się zbyt późno liczyć musimy się z nieco większymi kosztami i nakładam sił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj