Choć sama nazwa może brzmieć dla Ciebie obco, to topper to nic innego jak ozdoba wierzchołka tortu. Może przyjmować różne, ciekawe formy i kształty, a czasem jest to po prostu napis. Toppery na tort stają się coraz popularniejszą dekoracją odświętnych ciast, skutecznie wypierając tradycyjne świeczki. Dlaczego tak się dzieje i kiedy warto je wykorzystać?

Alternatywa dla tradycyjnych świeczek

Świeczki na torcie, choć mają piękną symbolikę, nie zawsze dobrze się sprawdzają. Jest to mało praktyczna ozdoba, a przy ich zdmuchiwaniu niemal zawsze powstaje mniejsze lub większe zamieszanie. Spływający wosk zepsuł wizualnie już niejeden piękny tort. Z rozwiązaniem przyszły toppery. Są to wbijane w ciasto, pionowe dekoracje, które można dostosować na każdą okazję. Wykonuje je się zazwyczaj z dobrej jakości tworzywa, dzięki czemu stanowią trwałą ozdobę. Toppery na tort mogą być nawet używane wielokrotnie lub stanowić wyjątkową pamiątkę szczególnego dnia. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza na niepowtarzalne okazje, takie jak śluby lub jubileusze oraz imprezy organizowane dla dużej ilości gości. W takich przypadkach zdmuchiwanie świeczek często przysparza wiele problemów i jest niekomfortowe. Poza tym toppery pięknie wyglądają na zdjęciach, dopełniając wygląd wyjątkowego, cukierniczego dzieła.

Coś więcej niż tylko ozdoba

Czy należy raz na zawsze porzucić rytuał zdmuchiwania świeczek z tortu? Niekoniecznie! Ale lepiej zostawić je na mniejsze i bardziej kameralne okazje. Toppery na tort często mają charakter symboliczny, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w przypadku naprawdę wyjątkowych okoliczności. Serduszka, obrączki albo napis “miłość” przepięknie wyglądają na ślubnych tortach. Ale to nie wszystko! Toppery mogą przybierać najróżniejsze formy, dzięki którym każdy tort staje się indywidualnym dziełem cukierniczym przeznaczonym na jedyną w swoim rodzaju okazję. Na rynku dostępne są najróżniejsze napisy oraz kształty tego typu ozdób. Bez trudu dopasujesz je do każdej okoliczności. Możesz nawet wybrać topper indywidualny z imieniem! Wykaż się pomysłowością, dzięki której zaskoczysz swoich gości. Ciekawe toppery na tort możesz znaleźć na przykład w sklepie: https://mf3d.com.pl/.

Jakie toppery warto wybierać?

Z czego powinien być wykonany topper, aby spełniał swoją funkcję jak najlepiej i pięknie wyglądał? Możliwości jest wiele, jednak najczęściej polecane są dekoracje zrobione z drewna albo PLEXI. Ich główną zaletę stanowi całkowita neutralność w kontakcie z żywnością. Nie musisz więc martwić się o to, że w jakikolwiek sposób taki topper uszkodzi Twój tort. Zwróć także uwagę na długość bolców, dzięki którym wbijesz ozdobę w ciasto. Muszą być one dostatecznie długie (im większa i cięższa dekoracja, tym dłuższe), aby topper solidnie utrzymywał się w pionowej pozycji. Pamiętaj, aby wybierać wzory wykonane z dbałością o szczegóły i estetycznie wyglądające.

Gdzie można kupić toppery na tort?

Toppery na tort najlepiej kupować w specjalnych sklepach z akcesoriami cukierniczymi. Możesz mieć pewność, że dekoracja zakupiona w takim miejscu będzie wyglądała estetycznie oraz nie ulegnie zniszczeniu w łatwy sposób. Nie obawiaj się wysokich cen. Toppery na tort zazwyczaj nie są szczególnie drogie. Warto więc wybierać takie, które zachwycą swoim wyglądem. W profesjonalnych sklepach znajdziesz też szeroki wybór topperów na różne okazje, dzięki czemu uda Ci się wybrać jedyną w swoim rodzaju dekorację, idealnie pasującą do danej okazji. Niech topper, którym ozdobisz Twój tort, stanie się również wyjątkową i piękną pamiątką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj