Filtr węglowy to niezwykle ważny element okapu, który pracuje w trybie zamkniętym. Jest on odpowiedzialny za wchłanianie wilgoci, tłuszczów i zapachów, które wydzielają się podczas gotowania czy smażenia. Dowiedz się, jakie są zalety stosowania filtrów węglowych do okapu.

Czym są filtry węglowe do okapu?

Filtry węglowe do okapów to akcesoria, które pochłaniają substancje zapachowe za pomocą zawartych w nich malutkich kulek aktywnego węgla. Wszelkiego rodzaju opary trafiają właśnie do niego. Dzięki temu powietrze w kuchni jest czyste i świeże. Najczęściej montowane są one w filtrze aluminiowym lub na obudowie turbiny w miejscu wlotu powietrza. Biorąc pod uwagę ofertę http://filtrydookapu.pl, przekonasz się, że mogą one mieć okrągły lub prostokątny kształt.

Do jakich okapów można stosować filtry węglowe?

Filtry węglowe można zastosować praktycznie w każdym modelu okapów dostępnych na rynku. Najczęściej korzysta się z nich w przypadku, kiedy podłączenie urządzenia filtrującego jest trudne i niemożliwe. Są one również idealnym rozwiązaniem do sprzętów, które działają tylko i wyłącznie w trybie pochłaniacza. Takie modele wyróżniają się nowoczesnym kształtem, dzięki czemu prezentują się ciekawie i gustownie.

Zalety stosowania filtrów węglowych do okapu

Filtry węglowe do oczyszczania powietrza są w kuchni nieocenione. Eliminują one nie tylko nieprzyjemne zapachy, ale wpływają również na trwałość sprzętów i zabudowy w pomieszczeniu. Dzięki ich zastosowaniu możesz zamontować okap w dowolnym miejscu, a urządzenie będzie pełniło wówczas funkcję praktyczną i dekoracyjną. Sprzęt do filtrowania możesz zawiesić we wnętrzach o małym metrażu i daleko od wentylacji. Filtry węglowe pochłaniają nie tylko aromaty, ale także wilgoć, która wytwarza się podczas gotowania. Tym samym nie osiada się ona na meblach i ścianach. Po zakończeniu gotowania okap należy pozostawić jeszcze przez kilka minut włączony, aby wilgoć odparowała.

Jak często wymieniać filtr węglowy?

Jeśli chcesz długo cieszyć się sprawnym sprzętem, musisz pamiętać o regularnej wymianie filtrów węglowych. Gdy tego nie dopilnujesz, urządzenie nie będzie działało poprawnie i nie spełni swoich funkcji. Wkłady zaleca się wymieniać po upływie 3-6 miesięcy od pierwszego użycia. Oczywiście na ich żywotność ma przede wszystkim częstotliwość korzystania ze sprzętu i materiał, z którego został on wyprodukowany. W jaki sposób zorientujesz się, że filtr wymaga wymiany? Po prostu zauważysz, że okap pracuje gorzej, a powietrze nie jest dokładnie oczyszczane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj