Czy nowe technologie mogą się zadomowić również w… domowych roletach? Jak najbardziej! Przykładem są rolety dzień noc, które coraz częściej projektowane są według nowych standardów i z wykorzystaniem nowatorskich technologii. O czym mowa?

Roleta dzień noc – podstawowe informacje

Istotą rolet dzień noc jest ich dwuwarstwowość. Każda z warstw jest zabarwiona w jasnym i ciemnym kolorze. Dzięki temu – w zależności od usytuowania pasków względem siebie – otrzymamy zasłonę o różnym zaciemnieniu. Tym samym, dzięki jednej rolecie, mamy możliwość płynnego sterowania zaciemnieniem w danym pokoju. Opcjonalnie, jeśli roleta dostatecznie chroni przed światłem, może ona dodatkowo (w ograniczonym stopniu) wpływać na temperaturę wewnątrz pokoju.

Żyłka jako element nośny

Niektóre rolety dzień noc są wyposażone w specjalną żyłkę, dzięki której materiał dociskany jest bezpośrednio do powierzchni okna. Rozwiązanie to ułatwia dopasowanie rolety do szyby, gwarantując jednocześnie jej stabilizację i łatwe zwijanie, lub rozwijanie. Poza tym żyłka wykazuje znaczną odporność na uszkodzenia, co znacząco zwiększa trwałość rolety.

Łatwe przytwierdzenie materiału

Nowoczesne rolety dzień noc posiadają specjalne haczyki, lub przyssawki, dzięki którym możliwe jest łatwe przymocowanie materiału bezpośrednio do szyby okiennej. Tutaj należy pamiętać o tym, że haczyki nie zawsze spełniają swoją rolę. Dlatego jeśli jesteśmy zainteresowani roletami dzień noc, zwróćmy uwagę na otwory wentylacyjne wewnątrz naszych okien. Nie są one normalizowane, przez co zamocowanie w nich haczyków może być poważnie utrudnione.

Stylowa kaseta

Rolety w kasecie to stylowa modyfikacji tradycyjnych rolet. Rozwiązanie to sprawia, że całość kompozycji prezentuje się bardzo ciekawie. Ponadto dzięki kasecie możliwe jest równomierne zwijanie rolety. Niestety – kaseta ma też swoją wadę. Może ona blokować framugę okna, uniemożliwiając jego całkowite otwarcie.

Reasumując, nowe technologie w roletach dzień noc to nie tylko styl i funkcjonalność. Zwłaszcza, że niektóre z nich wymagają dokładnego przemyślenia procesu montażu.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.rolmajster.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj