Studia są idealną okazją do zdobycia wiedzy i umiejętności w danej dziedzinie. Coraz częściej chodzi jednak o formalne potwierdzenie kwalifikacji, ponieważ często to właśnie dyplom przesądza o zdobyciu wymarzonej posady.

W niektórych branżach jest on wręcz niezbędny i podnosi naszą konkurencyjność w oczach pracodawcy. Wiele osób po latach przerwy lub po raz kolejny decyduje się zapisać na studia magisterskie II stopnia. Powodów i motywacji jest wiele, a jedną z nich jest chęć rozwoju. Nie można też zapominać o chęci zdobycia atrakcyjnej posady w przyszłości. Studia te inaczej są określane jako uzupełniające, co oznacza, że pozwalają uzupełnić zdobyte wcześniej wykształcenie. Nie jest to jedyna możliwość, ponieważ kolejną z nich jest wybór innego kierunku, który dopełni nasze wykształcenie. Coraz częściej wiele osób decyduje się na wybór odmiennego kierunku niż wcześniej po to, aby zdobyć wachlarz wszechstronnych umiejętności. W ten sposób wielu absolwentów chce pokazać swoją elastyczność, która jest niewątpliwym atutem na współczesnym rynku pracy. Posiadanie różnych umiejętności pozwala również łatwiej się przekwalifikować.

Nie należy jednak zapominać, że dla pracodawców jest ważne doświadczenie. W związku z tym równoległe studiowanie wydaje się wielu osobom wyzwaniem nie do przejścia. Jest na to rozwiązanie, ponieważ doświadczenie i zdobywanie wyższego wykształcenia umożliwiają studia niestacjonarne. Łódź jest jednym z bardziej znanych ośrodków akademickich.

Powodem jest również obecność wielu uczelni oferujących wysoką jakość kształcenia i cieszących się dobrymi opiniami. Jedną z nich jest AHE, czyli Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna, która kształci tysiące studentów każdego roku już ponad 25 lat. Na sukces uczelni składa się wiele czynników. Jednym z nich jest niewątpliwie obecność doświadczonej kadry dydaktyków, którzy w swojej pracy wykorzystują nowoczesne metody nauczania. Wiedza przez nich przekazywana jest poparta wieloletnią praktyką w zawodzie tak, aby absolwent był ją w stanie jak najlepiej wykorzystać. Kolejnym wyróżnikiem tej uczelni jest kreatywne podejście do kształcenia, które kładzie duży nacisk na rozwój umiejętności miękkich. Potwierdzają to liczne ćwiczenia w grupie realizowane metodą warsztatową. Wysiłki wkładane w kształcenie przekładają się na liczne wyróżnienia i nagrody. Warto w tym miejscu wspomnieć o takich tytułach uzyskanych przez AHE jak „Uczelnia Liderów” czy „Studia z przyszłością”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj