Kiedyś skarpetki były jedynie dopełnieniem garderoby i ich celem było sprawić, żeby było wygodnie. Teraz się to zmieniło i obecnie odpowiedni ich dobór sprawia, że cała stylizacja staje się modna. W dodatku jest to element, którym w łatwy sposób możemy wyrazić swój charakter lub choćby nastrój. W artykule zostanie opisane w jaki sposób powinno się dobierać skarpetki, żeby było to modne, a jednocześnie zapewniało jak największą wygodę.

Jakie skarpetki są teraz modne?

Skarpetki do trampek stają się coraz popularniejsze. Kiedyś uważano, że najbezpieczniejszym wyborem, a więc tym oczywistym, są całe czarne lub białe skarpetki, ewentualnie szare. Obecnie w tym temacie możemy odnotować zdecydowaną zmianę. Jednobarwne wcale nie są uniwersalne. Przeciwnie, białe są odpowiednie w zasadzie tylko do stylizacji sportowej (np. do meczu tenisa), a czarne można wykorzystać do garnituru. Od razu należy jednak dodać, że nie będzie to odważny wybór i może trochę nudny.

Kolor szary zwykle nie wygląda dobrze. Obecne czasy to już zdecydowana przewaga skarpetek kolorowych. Świadczą one o pewnej dozie ekstrawagancji i odwagi. Jednocześnie pokazują, że osoba, która je wybrała, zna się na modzie.

Kiedyś uważano, że ta część ubioru nie powinna się wyróżniać. Teraz przeciwnie, uważa się, że najlepsze skarpetki to takie, które się wyróżniają i pokazują charakter czy nawet nastrój. Popularne są te elementy garderoby, które jednoznacznie wskazują na nasze zainteresowania. W dodatku kolorowe skarpetki to po prostu brak nudy. Można skorzystać z bogactwa rodzajów. Inne wzory kierowane są dla dzieci, a inne dla dorosłych. Jednym z najciekawszych wyborów wydają się skarpetki sezonowe. To możliwość pokazania radości z nadchodzącego święta, a jednocześnie dodatek, który na pewno wzbudzi pozytywne reakcje. Ciekawe są też kontrastowe barwy, których nie da się, nie zobaczyć.

Motywy ze zwierzętami również należą do najpopularniejszych. Warto dodać, że zmiany w modzie doprowadziły do sytuacji, w których kolorowe skarpetki nie okażą się nietaktem jako uzupełnienie kreacji do garnituru. Chyba że będzie to bardzo elegancki smoking, to jedyna sytuacja, w których można je odpuścić.

Jak dobrać skarpetki, żeby było to wygodne?

Pierwszą podstawową kwestią jest ich długość. Oczywiście w zimie ogólnie lepsze okażą się te długie. Ich zastosowanie w lecie jest jednak takie, że zwracają wtedy uwagę i jeszcze łatwiej wyeksponować ich szczegóły. Niektórzy wybierają stopki i to rzeczywiście ciekawe rozwiązanie, szczególnie na lato. Uda się je jednak wyeksponować dopiero po ściągnięciu butów.

W wielu stylizacjach wymaga się jednak takiego rozwiązania. Warto wybierać naturalne materiały. Kluczem do osiągnięcia komfortu jest tutaj jego przepuszczalność. Z tego powodu najlepsze okazują się materiały naturalne, przede wszystkim bawełna. Te sztuczne często nie zdają egzaminu i noga się w nich poci, ale istnieją wyjątki od tej reguły. Istotną kwestią jest też gumka u góry skarpetek. Nie powinna być za ciasna, gdyż to będzie prowadzić do dyskomfortu.

Jakie skarpetki są teraz modne? Podsumowanie

Przez lata zmieniło się podejście do skarpetek. Obecnie ich zadaniem jest nie tylko wygoda, ale również możliwość wyrażenia swojego charakteru. Kiedyś unikano ich eksponowania, a teraz przeciwnie, wybiera się kolorowe barwy, które jeszcze lepiej podkreślą ten element ubioru. Warto pokazywać, że znamy się na modzie. W kwestii komfortu pozostaje kwestia długości, materiału, gumki i rozmiaru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj