Płacenie podatków jest jednym z podstawowych obowiązków obywatelskich. To, w jaki sposób działa system podatkowy danego państwa, określają jego wewnętrzne przepisy. Niektóre podatki ściągane są automatycznie, o płaceniu innych muszą pamiętać obywatele. W sporządzaniu rozliczeń podatkowych pomagają im biura rachunkowe, w których pracują osoby zorientowane w przepisach prawa podatkowego i gospodarczego, a często również prawa pracy. Biuro podatkowe w UK to nieoceniona pomoc dla osób prowadzących własną firmę, ale i tych, którzy pozyskują dochody z innych źródeł.

Podatki w UK – jaki system podatkowy obowiązuje w Anglii?

Każda osoba legalnie zatrudniona w Wielkiej Brytanii musi odprowadzić podatek od osiągniętego dochodu. Podatki w Anglii płaci się jednak według innego systemu niż ten, który obowiązuje w Polsce. Podstawowa różnica jest taka, że rok podatkowy w Wielkiej Brytanii nie rozpoczyna się wraz z początkiem roku kalendarzowego, a 6 kwietnia, a co za tym idzie – kończy się 5 kwietnia roku następnego. W UK obowiązują też nieco inne progi dochodowe aniżeli w Polsce, inna jest także wysokość kwoty wolnej od podatku. Podatki oraz składki na ubezpieczenie społeczne płaci się wtedy, gdy zarobki w obecnym roku podatkowym wynoszą więcej niż wspomniana kwota wolna od podatku. HMRC ściąga podatek dochodowy oraz składkę na ubezpieczenia bezpośrednio z każdej wypłaty pracownika. Zaliczki na podatek odprowadzane są przez pracodawcę, który po zakończeniu roku podatkowego musi wydać pracownikowi druk P60. Pracownik, który chce otrzymać zwrot podatku, na podstawie druku P60 (lub P45) wypełnia zeznanie podatkowe. Oczywiście biuro podatkowe w UK (zobacz biuro podatkowe Accountancy4You) może to zrobić w jego imieniu.

Biuro podatkowe w UK – usługi księgowe na wysokim poziomie

Rozliczanie zwrotu podatku to jedna z podstawowych usług świadczonych przez biura rachunkowe. Placówki te zajmują się również prowadzeniem pełniej księgowości firm, rozliczaniem przychodów i rozchodów, rozliczaniem podatku VAT, a nawet prowadzeniem spraw pracowniczych. Wiele z nich oferuje usługi doradcze w zakresie skomplikowanych procedur finansowych, opracowywania prognoz finansowych czy pozyskiwania dofinansowania (w formie kredytu lub dotacji) do prowadzonej działalności. Biuro podatkowe w UK niekiedy zajmuje się również sporządzaniem planów biznesowych, analizowaniem płynności finansowej firm oraz doradztwem w zakresie optymalizacji kosztów i przychodów przedsiębiorstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj