W czasie pandemii koronawirusa dezynfekcja stała się skutecznym sposobem na pozbycie się bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów. Wykorzystuje się do tego celu specjalistyczne urządzenia, tzw. zamgławiacze. Są one powszechnie wykorzystywane nie tylko w szklarniach, szpitalach, obiektach przemysłowych, ale także w szkołach, biurach i środkach transportu. Dowiedz się, jaki zamgławiacz do pomieszczeń wybrać.

Kiedy warto skorzystać z dezynfekcji przez zamgławianie?

Z dezynfekcji przez zamgławianie warto skorzystać w tych pomieszczeniach, gdzie nie jest wskazane zawilgocenie. Zamgławiacz sprawdzi się tam, gdzie zabieg ma być przeprowadzony na dużej powierzchni lub w krótkim czasie. Wykorzystanie tych urządzeń pozwala na aplikowanie środka dezynfekującego w miejscach trudno dostępnych, nie narażając ich na przemoczenie. Z dezynfekcji suchą parą coraz częściej korzystają osoby prywatne, w celu zachowania czystości i bezpieczeństwa.

Na czym polega zamgławianie?

Zamgławianie to metoda dezynfekcji zamkniętych pomieszczeń poprzez uwolnienie środka dezynfekującego z silnym strumieniem powietrza. Powstała w wyniku tego procesu mgła szybko rozprzestrzenia się po całym wnętrzu i dociera do każdego miejsca, pozostawiając na powierzchni cienką warstwę środka odkażającego. Wykorzystanie tej formy dezynfekcji jest wydajne, bezpieczne i przede wszystkim skuteczne. Do zamgławiania wykorzystuje się specjalistyczny generator mgły – zamgławiacz. Powinno on pracować w pomieszczeniu od kilku minut do kilku godzin. Czas jest uzależniony od jego wielkości i wydajności. W zależności od użytych środków dezynfekujących i odpowiedniej wentylacji pomieszczenia można w nim przebywać już nawet po godzinie od zakończenia procesu zamgławiania.

Jaki zamgławiacz do pomieszczeń wybrać?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór urządzeń do zamgławiania suchą parą. Korzystając z oferty e-sklepu https://sklep.agrosmartlab.com/, warto wybrać zamgławiacz, który jest zgodny ze standardami europejskich norm dotyczących zamgławiania. Warto zwrócić uwagę na wydajność sprzętu, czas pracy, system zabezpieczający przed pracą bez cieczy i elastyczność dopasowania parametrów do różnych pomieszczeń. Aby dezynfekcja przebiegła szybko i ekonomicznie, powinieneś wybrać zamgławiacz łatwy w obsłudze, bezpieczny i skuteczny. Doskonale sprawdzi się urządzenie z funkcjonalnym wózkiem i możliwością sterowania poprzez aplikację. Możliwość zdalnej obsługi urządzenia i kontrolowania wszystkich parametrów stanowi dużą oszczędność czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj