Nowoczesny rynek pracy wymaga od nas nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji i zdobywania nowych umiejętności. Czasy, w których wyuczony zawód lub też zdobyte raz wykształcenie dawały pewność zatrudnienia do emerytury już dawno minęły. Dlatego coraz więcej młodych Polaków stara się nadążać za trendami. Obecnie bardzo popularne jest zdobywanie kwalifikacji pozwalających projektować strony i aplikacje internetowe. W powszechnej opinii projektowanie stron jest zajęciem, które gwarantuje stosunkowo wysokie zarobki. Załóżmy, że chcemy poczynić pierwszy krok, który pozwoli nam wystartować z nauką projektowania stron www. Od czego w takim przypadku zacząć? Gdzie uczyć się projektowania? Na te pytania postaramy się znaleźć odpowiedź poniżej.

Podczas przeglądania internetu często możemy natknąć się na reklamy kursów stacjonarnych, które obiecują, że w krótkim czasie nabędziemy wiedzę pozwalającą nam na tworzenie efektownych stron internetowych. Takie kursy stacjonarne mają swoje zalety i wady. Podstawową zaletą takiego kursu jest to, że może on nas skłonić do mobilizacji w nauce. Ma na to wpływ przeważnie dosyć wysoka cena takiego rozwiązania. Zapisując się na taki kurs, musimy mieć jednak świadomość tego, że znajdziemy się tam w grupie osób o różnym stopniu doświadczenia i zaawansowania. Niektóre osoby będą potrzebować mniej czasu na przyswojenie pewnych zagadnień. Innym osobom tego czasu potrzeba będzie więcej. Naturalne jest więc to, że w takiej grupie osoba, która jest nieco bardziej doświadczona będzie musiała się dopasować do poziomu grupy. Trzeba mieć też świadomość tego, że na kursie wiele tematów będzie tylko zasygnalizowanych. Większość pracy i tak będziemy musieli wykonać w domu samodzielnie.

Innym sposobem przyswajania umiejętności związanych z projektowaniem stron www jest korzystanie z kursów video. Tu również możemy mówić o zaletach i wadach takiego rozwiązania. Podstawową zaletą jest znacznie niższa cena kursu, pomimo tego, że otrzymujemy materiał mniej więcej w takiej formie jak na kursie stacjonarnym. Zaletą jest również to, że możemy z takiego kursu korzystać na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu możemy pożytecznie zagospodarować czas, który spędzamy w tramwaju czy w pociągu. Jednak do wad takiego rozwiązania można zaliczyć brak bezpośredniej asysty nauczyciela. Może to skutkować znacznie niższym zaangażowaniem niż w przypadku kursów stacjonarnych. Będziemy musieli również samodzielnie rozwiązywać problemy, które pojawią się podczas nauki. Jednak wspomniana wcześniej niska cena sprawia, że kursy video mogą być na początek doskonałą formą zapoznania się z problematyką projektowania stron www. Inwestując małą ilość pieniędzy możemy przekonać się, czy ta tematyka jest dla nas odpowiednia.

Jak już nasza wiedza będzie na tyle duża że bez wahania zabierzemy się za projekt strony internetowej, należy pomyśleć o pozyskaniu klienta. Możemy iść na etat ale to mało kreatywne. Można również rozpocząć pracę na własne konto, otwierając działalność i tworząc swoją stronę która stanie się naszą wizytówką. Tu ważną kwestią jest choćby podstawowa wiedz ana temat SEO lub zasób finansowy na zlecenie reklamy. Jakie to koszty ?? tu nie ma odpowiedzi jednoznacznej. Powiedzmy że jesteśmy ze Śląska i chcemy wy pozycjonować się na miasta jakie tam się znajdują. Pozycjonowanie np na frazę strony internetowe Katowice będzie o wiele droższe, trudniejsze i bardziej czasochłonne niż pozycjonowanie na mniejsze miasto, tzn np na frazę strony internetowe Sosnowiec. Różnica w cenie na pewno będzie spora ze względu na konkurencje która się promuje w tych miastach.

Podsumowując, istnieją różne sposoby nauki projektowania stron internetowych. Musimy mieć jednak świadomość, że nawet kończąc kurs projektowania stron www nie powinniśmy zaniechać dokształcania się we własnym zakresie. Metoda prób i błędów jest tutaj najlepszym nauczycielem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj