Rośliny posiadają nie tylko aspekt dekoracyjny, ale także wpływają na dobre samopoczucie pracowników. Jak pokazują badania naukowe są one atutem dla zdrowia psychicznego czy kreatywności w miejscu pracy. Wprowadzenie zieleni do biur sprawia, że przestrzeń biurowa staje się również przyjemniejsza dla oka.

Ekologiczne rozwiązania dla biur!

Istnieje kilka sposobów na wprowadzenie odrobiny zieleni do środowiska pracy, oto część rozwiązań które z powodzeniem możemy wykorzystać:

Rośliny doniczkowe do biur

W domu będziemy preferować zielone rośliny, którym możemy poświęcić więcej czasu na pielęgnację. W miejscu pracy będzie odwrotnie. Będziemy faworyzować mało wymagające rośliny a przy tym dające jak najwięcej korzyści. Do takich gatunków możemy zaliczyć skrzydłokwiaty, sansewierię czy filodendrony.

Przy wyborze roślin do biur pamiętajmy o ich oczyszczających powietrze walorach. Niska wilgotność również przyczynia się do złej jakości powietrza. Może to powodować wśród naszych pracowników bóle głowy, zmęczenie, podrażnienie oczu czy błon śluzowych. Ponadto pamiętajmy, że rośliny neutralizują fale ekranów komputerów, co jest ogromną zaletą, gdy przed ekranami pracuje duża część pracowników biurowych.

Zielona ściana

Zielona ściana w przestrzeni biurowej to oryginalny sposób na adaptację roślin w biurze.

Ogrody wertykalne tworzy się z różnych gatunków kwiatów. Rośliny są nasadzane w specjalnych doniczkach i montowane bezpośrednio do ściany. Dzięki temu efekt bujnego ogrodu jest natychmiastowy.

Zielone ściany stanowią doskonałe uzupełnienie aranżacji naszego biura a przy tym stanowią naturalną barierę, która pomaga zredukować hałas w pracy i pozwalają pracownikom pracować lepiej.

Takie rozwiązanie gwarantuje niezapomniane pierwsze wrażenie twojej firmy!

Artykuł przygotowany dzięki specjalistom z firmy Juko Green Design. Jeśli chciałbyś skorzystać z porad doradcy zapraszamy na stronę https://jukogreendesign.pl/. Chętnie pomożemy w doborze i doradzimy najlepsze rozwiązania do każdego pomieszczenia, zarówno jeśli chodzi o biura jak i domy i mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj