Jeżeli jesteś studentem i zastanawiasz się jak napisać licencjat to doskonale trafiłeś! W paru krótkich radach przedstawimy jak powinno wyglądać przygotowanie pracy dyplomowej. 

Temat oraz promotor

Obroniona praca licencjacka jest obowiązkowym etapem edukacji na studiach jeżeli chcemy je zakończyć z tytułem. Nim to jednak nastąpi musimy przebrnąć przez badania naukowe, które doprowadzą do jej finalizacji. Pracę licencjacką zacznij od wyboru tematu, który będzie przewodził badaniom. Pamiętaj, że musi być ujęty w tezę, którą obalisz lub potwierdzisz treścią swojej pracy.

Temat Twojej pracy powinien leżeć w kręgu Twoich zainteresowań. Wówczas pisanie będzie sprawiało Ci większa przyjemność. Promotor jest Twoim opiekunem, który będzie dawał Ci wskazówki jak napisać pracę licencjacką. Dlatego wybierz odpowiednią osobę, która będzie specjalizowała się w Twojej tematyce oraz która zapewni Ci właściwe wsparcie. Dobry kontakt z opiekunem jest bardzo pomocny.

Plan ramowy przy pisaniu pracy licencjackiej

Plan pracy licencjackiej pozwoli Ci strukturalizować całość materiału oraz zorganizować proces pisania. Dzięki niemu pisanie pracy dyplomowej stanie się łatwiejsze i będzie mogło przebiegać etapami. Ramowy plan pracy jest również ułatwieniem podczas początkowych etapów tworzenia prac dyplomowych. Jeżeli skonsultujesz go ze swoim promotorem będziecie mogli wspólnie zastanowić się nad poprawnością Twojej koncepcji.

Rzetelność materiałów 

Każda praca dyplomowa jest naszym wkładem w naukę, opiera się o przeprowadzone przez nas badania, które muszą mieć solidne podstawy. Szukając materiałów do swojej pracy wybieraj sprawdzone i naukowe źródła. Nie korzystaj z popularnonaukowej literatury.

Bez względu na to, czy Twoja praca ma charakter teoretyczny, czy opiera się o badania praktyczne musisz dać jej zaplecze w postaci materiałów, które nawiązują do jej treści, tłumaczą ją oraz rozwijają poruszaną przez Ciebie tezę. Jeżeli nie wiesz gdzie ich szukać pomocna będzie uniwersytecka biblioteka bądź strony oferujące dostęp do publikacji naukowych. 

Pisanie pracy licencjackiej na sam koniec = stres

Najczęstszym błędem studentów jest pozostawianie pisania pracy licencjackiej lub pracy magisterskiej na sam koniec. Wiąże się to z niezwykłym stresem, który i tak już będzie nam towarzyszył w związku z kończeniem kolejnego etapu studiów.

Gwarantem spokoju oraz napisania dobrej jakości pracy jest systematyczne podejście oraz nie zwlekanie na ostatnia chwilę. Zobaczysz jak skuteczne jest pisanie etapami i konsultowanie ich ze swoim promotorem na bieżąco. Dzięki temu unikniesz poprawiania całych rozdziałów i siedzenia nad nowymi po nocach.

Już wiesz jak napisać licencjat. Nie masz na co czekać, bierz się do pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj