Wysiłek w lepszą organizację w zakładzie pracy szybko przekłada się na realne efekty. Uporządkowane i jasno opisane stanowiska pracy skutkują większą wydajnością. Wyeliminowanie bałaganu i optymalne zaplanowanie miejsc dla potrzebnych narzędzi oraz materiałów zauważalnie przyspieszy procesy. Tego typu zmiany z kolei z pewnością poskutkują zwiększeniem zadowolenia osób na stanowiskach kierowniczych oraz satysfakcją pracowników, którym ułatwia się wykonywanie obowiązków. Pomocnym rozwiązaniem mogą być np. kuwety ESD.

Kuweta ESD — czym się wyróżnia?

Kuwety ESD to niepozorne elementy wyposażenia, w których można przechowywać najróżniejsze rzeczy: komponenty, materiały czy nawet narzędzia. Wykonane są z tworzywa sztucznego: polipropylenu, który sprawia, że są wytrzymałe — mogą unieść wiele kilogramów. Charakteryzują się też zaawansowanymi właściwościami antystatycznymi. To sprawia, że są idealne do przechowywania i przewożenia komponentów elektronicznych, bo nie ma zagrożenia, że dojdzie do wyładowań elektrostatycznych. Przydają się też w przemyśle medycznym i chemicznym.

Używanie pojemników ESD w praktyce

Pojemniki odporne na wyładowania mogą spełniać kilka ról, na czele z funkcją ochronną. Przede wszystkim dobrze sprawdzają się przy porządkowaniu i segregowaniu elementów znajdujących się na stanowiskach pracy i ogólnie w magazynie. Gdy każdy typ narzędzia i wszystkie potrzebne elementy będą miały przypisane miejsce, wykonywanie obowiązków będzie zdecydowanie sprawniejsze. Zastosowanie kuwet pozwoli na to, by zoptymalizować przestrzeń roboczą, co wpłynie pozytywnie na przeprowadzanie procesów oraz utrzymywanie porządku.

Pełna indywidualizacja

Dla niewtajemniczonych wybór pojemników ESD może okazać się zaskakująco duży. W zależności od potrzeb można wybrać to, jakiej wielkości będzie kuweta: wymiary należy dobrać do tego, co będzie w niej przechowywane oraz do tego, gdzie ona będzie przechowywana — tak, by mieściła się w wybranym regale lub szafie. Co ważne kuwety można ustawiać w stosy jedna na drugiej — to pozwala na zaoszczędzenie miejsca. Jeśli pojemniki będą często przenoszone lub transportowane warto zdecydować się na takie z wygodnymi uchwytami, te z wbudowanymi nóżkami. Można też zakupić najwygodniejszą opcję: pojemnik na kółkach.

Optymalizacja wyników i maksymalizacja bezpieczeństwa

Zalet wprowadzenia porządku z wykorzystaniem kuwet ESD jest wiele. Przemyślane zorganizowanie stanowiska ułatwia proces z punktu widzenia pracownika, a mądre zaplanowanie całej przestrzeni w zakładzie pozwala na łatwiejsze odnalezienie się w nim nowym i starym pracownikom. Warto zdawać sobie sprawę również z tego, jak bardzo tego typu kuwety wpływają na bezpieczeństwo. Zapobiegają one wyładowaniom oraz są ognioodporne, co zmniejsza ryzyko rozprzestrzenienia się ewentualnego pożaru.

Kuwety ESD to idealne, bo ekonomiczne i funkcjonalne rozwiązanie polecane do stosowania przy organizacji przestrzeni służbowej w zakładzie pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj