W branży chemicznej są takie kleje, z którymi styczność miał praktycznie każdy z nas. Popularne kleje cyjanoakrylowe kupić możemy w postaci chociażby „super glue” w niemal każdym sklepie, a ich bardziej przemysłowe odpowiedniki stosowane są bardzo często do łączenia różnorodnych powierzchni. Są one wysoce wydajne, odporne na wilgoć, a także bardzo estetyczne – zwykle są bezbarwne. Nie musimy rozgrzewać powierzchni, ani mieszać kleju. Prosta i szybka aplikacja jest skuteczna również w temperaturze pokojowej.

Kleje cyjanoakrylowe – zalety

Niewątpliwie kleje cyjanoakrylowe posiadają bardzo wiele zalet, przez co są dla wielu fachowców nadal ulubionymi spoiwami przy niektórych rodzajach prac. Są bardzo szybko wiążące, a także bezbarwne. To często jak w przypadku popularnej „kropelki” zaledwie kilka sekund od aplikacji do związania ze sobą w mocny sposób dwóch powierzchni. Dodatkowo atutem jest możliwość łączenia bardzo wielu rodzajów materiałów. Klejem tego rodzaju bez problemu połączymy gumę, metal, drewno, tworzywa sztuczne, a także szkło, ceramikę, skórę, a także papier i tekturę.

Wady klejów cyjanoakrylowych

Oczywiście jak każdy produkt, również te kleje nie są pozbawione wad. To przede wszystkim w ich wypadku zdaniem wielu zbyt ostry zapach, a także ryzyko poważnego podrażnienia błon śluzowych czy też naszych oczu. Warto również kupując taki właśnie klej zakupić od razu specjalny rozpuszczalnik do niego. Unikniemy wtedy wszelakich problemów z usunięciem go chociażby z dłoni, gdy dojdzie do zabrudzenia.

Klej idealny dla domu?

Kleje cyjanoakrylowe znajdują niezwykle szerokie zastosowanie w przemyśle, ale znane są doskonale właśnie z domowych zastosowań. Szybkie łączenie wielu rodzajów powierzchni, bardzo mocna spoina i duża estetyka – to najważniejsze zalety tego właśnie kleju. To czyni go doskonałą propozycją do domowych zastosowań, a także używania w przydomowym warsztacie. Oczywiście nie będzie idealny do wszystkiego, ale jako klej uniwersalny, który zawsze warto mieć pod ręką sprawdzi się znakomicie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj