Meble sklepowe odgrywają wysoce istotną rolę w dobrym funkcjonowaniu przestrzeni handlowej. Choć zazwyczaj są słabo zauważane przez klientów, to właśnie one grają pierwsze skrzypce w kreowaniu odpowiedniej atmosfery wewnątrz sklepu.

Jakie są najważniejsze funkcje mebli sklepowych?

Dokładnie przemyślana aranżacja wewnątrz sklepu wpływa na zwiększenie sprzedaży. Atrakcyjnie urządzona przestrzeń pozytywnie oddziałuje na komfort oraz samopoczucie klienta – staje się on przez to bardziej zmotywowany do podjęcia decyzji zakupowej. W jego umyśle tworzy się również pozytywne skojarzenie, dzięki któremu wzrasta prawdopodobieństwo, iż odwiedzi dany sklep ponownie.

Dobrze zaprojektowana przestrzeń wewnątrz sklepu ułatwia także pracę sprzedawców. Mogą oni w efektywniejszy sposób obsługiwać klientów, szybciej przemieszczać się w obrębie obiektu, a także bez problemu monitorować, co dzieje się na terenie placówki.

Dopasowane do konkretnej branży oraz marki meble sklepowe pełnią funkcję komunikatorów wizualnych. Wyposażenie prezentujące się w dany sposób może nadać komunikat o tożsamości marki i dzięki czemu stworzyć jasny i spójny obraz w oczach klientów.

Jakie są rodzaje mebli sklepowych?

Do najpopularniejszych mebli sklepowych z pewnością należą regały (warzywnicze, alkoholowe, piekarnicze itd.), które pełnią dwie funkcje – służą zarówno do ekspozycji dostępnego towaru, jak i do jego magazynowania. Wśród regałów wyróżniamy przede wszystkim modele stacjonarne oraz zawieszane, a także stojące w bezpośrednim styku ze ścianą lub takie umieszczone na środku pomieszczenia. Meble te odznaczają się solidną i prostą konstrukcją.

Innym rodzajem mebli są lady sklepowe. Służą one nie tylko do sfinalizowania zakupów przez dokonanie płatności, lecz również pełnią funkcje ekspozytorów dla niektórych produktów. Przy ladzie sklepowej klienci najczęściej dokonują impulsywnych decyzji – z tego względu sprzedawcy często umieszczają w obrębie kas drobne przedmioty, jak chociażby słodkie przekąski w sklepie spożywczym czy dodatki do garderoby w sklepach odzieżowych.

W sklepach posiadających w swym asortymencie towary ekskluzywne spotykamy zamykane szklane gabloty. Na terenach galerii handlowych modne jest używanie wysp modułowych, czyli niewielkich stoisk z zabawkami, kosmetykami czy elektronicznymi akcesoriami. W każdej przestrzeni handlowej, oprócz podstawowych mebli, istotne są również standy ekspozycyjne mające za zadanie zainteresowanie klienta konkretnym rodzajem produktu.

Niezależnie od branży danego sklepu, niezmiernie istotne jest, aby umieszczone w przestrzeni handlowej meble były wysokiej jakości. Pamiętajmy, że nie tylko towar, lecz również wyposażenie tworzą wizytówkę danego miejsca – z tego względu należy zadbać o nie ze szczególną uwagą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj