Powszechnie panujący pogląd głosi, że wyjeżdżając z salonu nowym samochodem, od razu zmniejszamy jego wartość o co najmniej kilkadziesiąt procent. Czy tak jest zawsze? Nie! Nie dotyczy to aut marki Toyota, określanych jako niezawodne, nowoczesne i ekologiczne, które mają najniższy współczynnik utraty pierwotnej wartości. Warto pamiętać, że definicja ta nie obejmuje tylko pojazdów salonowych, ale także używane.

Wartość pojazdu

Warto się zastanowić, co wpływa na utratę wartości pojazdu. Pierwszym czynnikiem, o którym trzeba wspomnieć, jest marka. W tym zakresie samochody prestiżowych producentów, uznanych na rynkach światowych, liczą się najbardziej. To one bowiem reprezentują najniższy wskaźnik utraty wartości, w przypadku zakupu modelu salonowego. Jak wspomnieliśmy, liderem w tym względzie jest Toyota, doceniana między innymi za niezawodność.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na tak zwaną wartość rezydualną, czyli kwotę, jaką można odzyskać po sprzedaży nowego samochodu, jest cykl produkcyjny. Auta, które jakiś czas temu przestały być produkowane, cechuje znacznie niższa wartość rezydualna niż pojazdów, które nadal trafiają do salonów. Ostatnim elementem jest przebieg, czyli – im wyższy, tym mniejszą kwotę uzyskamy ze sprzedaży samochodu.

Wartość Toyoty

Osobnym zagadnieniem jest wartość rezydualna samochodów marki Toyota. Z uwagi na ogromną popularność tych pojazdów na całym świecie, ich wartość w momencie sprzedaży jest wysoka. Klient, decydujący się na wymianę auta ma więc gwarancję, że kwota, jaką odzyska, będzie atrakcyjniejsza niż w przypadku innych producentów. Ogromny wpływ na ten fakt ma także niezawodność Toyoty oraz innowacyjne wyposażenie pojazdów.

Decydując więc o wyborze samochodu, przeznaczonego do celów prywatnych czy biznesowych, warto wybrać Toyotę. Nie musi to być model salonowy. Doskonale sprawdzają się auta używane, jakie oferuje Toyota Cygan. Wszystkie dostępne pojazdy przechodzą szczegółowe badania techniczne w ramach programu Toyota Plus, co sprawia, że klienci mają pewność, że wybrany przez nich samochód jest w doskonałym stanie.

Na jaki samochód się zdecydować?

To, jaką Toyotę warto wybrać, zależne jest od kilku czynników. Pierwszym z nich jest przeznaczenie pojazdu. Toyota Marki samochody używane oferuje zarówno kompaktowe wersje, doskonale sprawdzające się w warunkach miejskich, jak i pojazdy rodzinne, zapewniające komfortowe warunki podróżowania dla kilku osób. W sprzedaży dostępne są także biznesowe modele Toyoty, jakie można wykorzystać do rozbudowy firmowej floty pojazdów.

Istotną kwestią przy wyborze auta jest także jego cena. Grupa Cygan proponuje klientom atrakcyjne warunki kredytowania zakupów, przeznaczone zarówno dla osób fizycznych, jak i dla firm. Można zdecydować się na dogodny kredyt w formule Smartplan, kredyt tradycyjny, leasing czy system Comfort Pay, pozwalający rozłożyć na raty koszty związane z okresowym serwisowaniem i naprawami pojazdu.

O wartości pojazdu myślimy zwykle w kontekście ceny, jaką musimy za niego zapłacić. Warto jednak pamiętać, że spadek wartości auta jest czynnikiem, na który mamy wpływ. Można zminimalizować stratę, decydując się na marki, których wartość rezydualna jest wysoka. Przykładem jest Toyota, bijąca od lat prawdziwe rekordy popularności na całym świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj