Firanki, to według niektórych grup przeżytek, właściwie relikt przeszłości. Sporo z nich rezygnuje zatem z posiadania w domu firanek twierdząc, że wolą korzystać z nowocześniejszych rozwiązań, jak choćby rolety. Jednak wbrew pozorom, branża firankowa nadal miewa się bardzo dobrze, a zdecydowana większość społeczeństwa posiada w oknach różnego rodzaju firany.

Firany, jak o nie dbać by były czyste?

Jednym z argumentów podawanych przez przeciwników firan jest fakt, że są one zbieraczem kurzu. Jednak prawda jest taka, że wszystko zależy od tego, w jaki sposób dbamy o nasze firany. Jeśli ktoś decyduje się na pranie raz czy dwa razy do roku, wówczas owszem, będzie to zwykłe siedlisko kurzu. Ale wielu miłośników firanek traktuje je jako ozdobę dla swojego okna i bardzo dba, aby były czyste i eleganckie. Firany należy oczywiście prać. Niektórzy marudzą i narzekają, że pranie to jedno, ale później bardzo uporczywym zajęciem jest ich prasowanie, tak aby wyglądały porządnie.

Jak prasować firany?

Z zasad ogólnych, to warto zaopatrzyć się w dobrą, sprawdzoną deskę do prasowania. O dobrym blacie i przede wszystkim stabilną. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na szerokość blatu, gdyż lepiej sprawdzi się nieco szerszy blat. Doskonałym rozwiązaniem będzie deska do prasowania leifheit. Tyle z zaleceń ogólnych. To, jak prasować firany by wyglądały ładnie i estetycznie, zależy od tego, z jakiego materiału zostały one wykonane. Inaczej bowiem należy potraktować firany tiulowe, a inaczej jeśli są one zrobione z innego rodzaju materiału. Tiul czy woal to najdelikatniejsze materiały, wymagające najwięcej uwagi, do tego mogą łatwo ulec zniszczeniu podczas prasowania. Gdy w naszym domu mamy firanki tiulowe, warto byłoby posiadać również żelazko parowe, które umożliwi prasowanie delikatnego materiału na odległość. Jak to działa? Otóż wieszamy firanę, a następnie, zbliżamy żelazko na odpowiednią odległość do firany, a gorąca para która się z niego wydostaje prostuje wszystkie zagniecenia. I gotowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj