Posadzki to powierzchnie, które najbardziej narażone są na zabrudzenia i uszkodzenia. Nie ważne czy chodzi o podłogi w domu, czy te znajdujące się w obiektach wielkopowierzchniowych. O ile w przypadku obiektów mieszkalnych wystarczy zwykły mop lub urządzenie parowe do użytku domowego, o tyle w dużych sklepach, halach itp. ma się do czynienia czasami z ogromnymi powierzchniami i cięższymi do usunięcia zabrudzeniami, więc tego typu sprzęty będą niepraktyczne.
W jaki sposób poradzić sobie z czyszczeniem posadzek w obiektach wielkopowierzchniowych?
Czyszczenie posadzek w dużych pomieszczeniach może być bardzo uciążliwe, jeśli nie posiada się odpowiedniego sprzętu. Przydatnym urządzeniem w przypadku obiektów wielkopowierzchniowych jest tak zwana szorowarka. Sprzęt przeznaczony jest szczególnie do zastosowania w przemyśle, ale jeśli posiada się ogromny dom, to w nim również może się on doskonale sprawdzić. Szorowarki można używać do pielęgnacji każdego rodzaju podłóg twardych i elastycznych. Najczęściej wykorzystywane są w dużych sklepach, galeriach handlowych, biurach, hotelach, szpitalach, muzeach, na lotniskach i w wielu innych miejscach.
Jak działają szorowarki do posadzek?
Szorowarki automatyczne wymiatają zanieczyszczenia i oczyszczają posadzki na mokro. Wyposażone są w dwa zbiorniki – w jednym z nich znajduje się czysta woda, a brudna ląduje do drugiego, dzięki czemu brud nie jest rozmazywany po podłodze. Tradycyjny mop jedynie przeciera powierzchnie na mokro, szorowarka dokładnie myje posadzkę. Odpowiednio dobrane detergenty usuwają bakterie i bardzo uporczywe zabrudzenia.
Istnieją również szorowarki wyposażone w polerki do polerowania podłóg gładkich na wysoki połysk. Na rynku dostępne są także urządzenia jednotarczowe, które służą do pielęgnacji posadzek twardych, tekstylnych, do czyszczenia zachowawczego oraz takie do nakładania i usuwania powłok.
Kiedy warto kupić szorowarkę?
Szorowarki przydają się głównie w firmach, które dysponują obiektami wielkopowierzchniowymi, ale nie decydują się na zatrudnianie firmy sprzątającej. Urządzenia te z powodzeniem są wykorzystywane nawet w placówkach medycznych, ponieważ są bardzo skuteczne. Zakup szorowarki nie jest małym kosztem, gdyż sprzęt kosztuje od około 5 tysięcy złotych wzwyż. Jednak po jakimś czasie wydatek ten się zwraca, bo do obsługi sprzętu wystarczy jedna osoba, a nie cała ekipa sprzątająca. Dzięki takiej szorowarce dodatkowo zmniejsza się ilość zużywanej wody oraz środków chemicznych do czyszczenia.
Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy ECO PARA.