Posadzki to powierzchnie, które najbardziej narażone są na zabrudzenia i uszkodzenia. Nie ważne czy chodzi o podłogi w domu, czy te znajdujące się w obiektach wielkopowierzchniowych. O ile w przypadku obiektów mieszkalnych wystarczy zwykły mop lub urządzenie parowe do użytku domowego, o tyle w dużych sklepach, halach itp. ma się do czynienia czasami z ogromnymi powierzchniami i cięższymi do usunięcia zabrudzeniami, więc tego typu sprzęty będą niepraktyczne.

W jaki sposób poradzić sobie z czyszczeniem posadzek w obiektach wielkopowierzchniowych?

Czyszczenie posadzek w dużych pomieszczeniach może być bardzo uciążliwe, jeśli nie posiada się odpowiedniego sprzętu. Przydatnym urządzeniem w przypadku obiektów wielkopowierzchniowych jest tak zwana szorowarka. Sprzęt przeznaczony jest szczególnie do zastosowania w przemyśle, ale jeśli posiada się ogromny dom, to w nim również może się on doskonale sprawdzić. Szorowarki można używać do pielęgnacji każdego rodzaju podłóg twardych i elastycznych. Najczęściej wykorzystywane są w dużych sklepach, galeriach handlowych, biurach, hotelach, szpitalach, muzeach, na lotniskach i w wielu innych miejscach.

Jak działają szorowarki do posadzek?

Szorowarki automatyczne wymiatają zanieczyszczenia i oczyszczają posadzki na mokro. Wyposażone są w dwa zbiorniki – w jednym z nich znajduje się czysta woda, a brudna ląduje do drugiego, dzięki czemu brud nie jest rozmazywany po podłodze. Tradycyjny mop jedynie przeciera powierzchnie na mokro, szorowarka dokładnie myje posadzkę. Odpowiednio dobrane detergenty usuwają bakterie i bardzo uporczywe zabrudzenia.

Istnieją również szorowarki wyposażone w polerki do polerowania podłóg gładkich na wysoki połysk. Na rynku dostępne są także urządzenia jednotarczowe, które służą do pielęgnacji posadzek twardych, tekstylnych, do czyszczenia zachowawczego oraz takie do nakładania i usuwania powłok.

Kiedy warto kupić szorowarkę?

Szorowarki przydają się głównie w firmach, które dysponują obiektami wielkopowierzchniowymi, ale nie decydują się na zatrudnianie firmy sprzątającej. Urządzenia te z powodzeniem są wykorzystywane nawet w placówkach medycznych, ponieważ są bardzo skuteczne. Zakup szorowarki nie jest małym kosztem, gdyż sprzęt kosztuje od około 5 tysięcy złotych wzwyż. Jednak po jakimś czasie wydatek ten się zwraca, bo do obsługi sprzętu wystarczy jedna osoba, a nie cała ekipa sprzątająca. Dzięki takiej szorowarce dodatkowo zmniejsza się ilość zużywanej wody oraz środków chemicznych do czyszczenia.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy ECO PARA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj