Na placach budowy korzysta się z wielu rodzajów wyposażenia. Do jednych z nich zalicza się stopnice schodowe, ułatwiające poruszanie się po przestrzeni roboczej. Cechuje je wysoka stabilność, funkcjonalność oraz są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, w tym między innymi na wiatr, mróz czy upał. Solidne wykonanie jest gwarancją bezpieczeństwa dla pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki na wysokościach.

Jak produkuje się stopnice metalowe?

Do produkcji stopnic schodowych wykorzystuje się metal. Materiał ten, nie jest drogi, a cechuje go trwałość oraz wielorakie zastosowanie. Coraz częściej ten surowiec zastępuje drewno, które kiedyś było bardzo popularne. Stopnice schodowe są produkowane z wykorzystaniem stalowych krat pomostowych profilowanych, prasowanych lub zgrzewanych. Tworzy się je wskutek połączenia innych elementów – płaskowniki poprzeczne łączy się w sposób prostopadły z naciętymi płaskownikami nośnymi

Jak stopnice schodowe wpływają na bezpieczeństwo w pracy?

W zależności od sposobu produkcji stopnice schodowe różnią się między sobą na przykład wielkością otworów. Te wykonane z krat pomostowych idealnie nadają się do pracy w trudnych warunkach. Przemawia za tym między innymi fakt, że na placach budowy pracownicy posługują się ciężkim sprzętem.

Stopnice schodowe mogą być także wyposażone w listwę antypoślizgową, która szczególnie przydaje się, kiedy praca na placach budowy wykonywana jest w wilgotnych warunkach – mówi pracownik firmy Metalzbyt. Stal jest materiałem podatnym na degradację w kontakcie z wodą, wskutek czego może zacząć rdzewieć. Żeby temu zapobiec, materiał dodatkowo podlega ocynkowaniu ogniowemu.

Do czego stosuje się stopnice schodowe?

Dzięki swoim atrybutom stopnice schodowe znajdują powszechne zastosowanie na placach budowy. Łatwość montażu oraz szybkość składania i rozkładania są decydującymi czynnikami, dlatego elementy te tak chętnie wykorzystywane są przez pracowników. Jeżeli trzeba wykonać daną pracę na określonej wysokości, stopnice schodowe pozwolą w przystępny oraz bezpieczny sposób prowadzić działania.

Stopnice schodowe można wykorzystywać zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz. Ich konstrukcja pozwala w szybki sposób zbudować wejście złożone z kilku stopni oraz bardziej zaawansowane układy. Dodatkowym atutem przemawiającym za tym, dlaczego tak często wykorzystuje się je na placach budowy jest to, że są lekkie, poręczne oraz nie zabierają wiele miejsca w transporcie. Dlatego stanowią nieodłączny element przedsięwzięć budowlanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj