Warunki panujące w zakładach produkcyjnych czy halach magazynowych stwarzają ogromne wyzwania dla sprzętu elektronicznego. Powszechnymi zjawiskami są duża wilgotność powietrza, obecność szkodliwych substancji chemicznych, czy wysokie amplitudy temperatur. Trudno sobie wyobrazić współczesną rzeczywistość gospodarczą bez systemów informatycznych zaimplementowanych w urządzeniach mobilnych, takich jak tablety. W świecie przemysłu raczej nie sprawdzi się sprzęt przeznaczony do użytku prywatnego. Opowiedzmy zatem o przewadze, jaką oferują urządzenia dedykowane dla firm produkcyjnych – inwestycja w profesjonalny sprzęt odwdzięcza się długotrwałym i bezawaryjnym użytkowaniem.

Tablet przemysłowy – jakie przynosi korzyści?

Tablety przemysłowe górują nad swoimi komercyjnymi odpowiednikami pod względem specyfikacji technicznej. Już w pierwszym kontakcie ze sprzętem przemysłowym wyłania się wyraźna różnica w jego konstrukcji. Tablet przemysłowy musi wytrzymywać upadki z określonej wysokości, w czym pomaga metalowa obudowa. Ma ona za zadanie chronić wewnętrzne podzespoły przed uszkodzeniami mechanicznymi. W przypadku tabletów komercyjnych, gdzie niska cena odgrywa najważniejszą rolę – obudowa jest wykonana z mniej wytrzymałych tworzyw sztucznych. W tablecie przemysłowym znajdziemy także oznakowanie normy IP 65 lub IP 68. Dotyczą one odporności na pył i wodę, co pozostaje jednym z kluczowych parametrów dla przemysłu. Urządzenia elektroniczne przeznaczone do intensywnej pracy w niekorzystnym środowisku posiadają odmienne baterie i procesory. Szczególne różnice zachodzą w tabletach dostosowanych do ekstremalnie niskich temperatur, gdzie bateria litowo – jonowa pracuje na maksymalnej wydajności.

Różnorodność tabletów przemysłowych wynika z rozmaitych potrzeb odbiorców tego typu sprzętu. Tam, gdzie przede wszystkim liczy się mobilność, warto rozważyć zakup tabletu o przekątnej ekranu 8 cali. Podany tu wymiar ekranu stanowi kompromis między najlepszą widocznością a możliwością łatwego przenoszenia. Ważnym aspektem staje się jakość obrazu na wyświetlaczu i szybkość działania. Tablet przemysłowy z mocnymi podzespołami ma przewagę nad sprzętem dla klientów indywidualnych. Producenci tacy jak Bluebird czy Winmate dokładają starań, aby ich urządzenia nie traciły na wydajności w pełnym zakresie temperatur podanych w specyfikacji.

Z tabletem przemysłowym zrealizujesz większość zadań ewidencyjnych, kontrolnych czy rozliczeniowych. Uniwersalny charakter i ogromna wytrzymałość na trudne warunki pracy sprawia, że tablety przemysłowe stanowią obecne podstawowe wyposażenie wielu zakładów z dowolnego sektora przemysłu.

Gdzie szukać ofert na tablety przemysłowe?

Poszukiwania tabletu przemysłowego najlepiej rozpocząć od zaufanych dostawców, do których należy sklep M2T. Jako oficjalny dystrybutor marki Bluebird i Winmate, M2T wyposaża firmy w tablety przemysłowe o doskonałych parametrach technicznych i funkcjonalnych. Szczegółowe informacje o poszczególnych modelach zamieszczono w opisie każdego produktu. Na stronie www.m2t.com.pl znajdziesz wszystko, co potrzeba do realizacji rozmaitych zadań biznesowych. Oferta tabletów przemysłowych obejmuje zaawansowane technicznie urządzenia, dostosowane do pracy w najbardziej wymagającym środowisku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj