Jeszcze kilkanaście lat temu mieliśmy do wyboru bardzo niewiele możliwości przemieszczania się w przestrzeni miejskiej. Samochód, rower, komunikacja zbiorowa – na tym w zasadzie koniec. Obecnie lista możliwości się wydłużyła i nadal wydłuża. Przyjrzyjmy się nieco bliżej obecnym możliwościom poruszania się po mieście na przykładzie Krakowa.

Środki transportu osobistego i rowery

To oczywiście najzdrowsza forma poruszania się po Krakowie. Miasto rozbudowuje stale sieć połączeń rowerowych, poszerza chodniki i zmienia architekturę miasta w taki sposób, by przejażdżka na hulajnodze, deskorolce czy też rowerze stanowiła maksymalną przyjemność. Oczywiście ta forma lokomocji zawsze będzie nieco bardziej zawodna w przypadku złej pogody.

Transport publiczny w Krakowie

Transport publiczny jest powodem do narzekań, ale podobnie sprawa ma się w innych dużych aglomeracjach. Sieć połączeń tramwajowych i autobusowych rozwija się jednak dynamicznie, a niewątpliwym plusem jazdy komunikacją zbiorową jest zwiększająca się stale prędkość przemieszczenia po mieście tą metodą. Bus pasy i sterowanie sygnalizacją robi swoje. Autobusem często dojedziemy szybciej niż samochodem do celu.

Samochód własny czy z wynajmu?

Opłacalność wynajmu jest dziś coraz większa. Również jego dostępność zaskakuje na terenie Krakowa. Dziesiątki zróżnicowanych wypożyczalni oraz możliwość skorzystania z ogólnopolskich sieci wynajmu, do których potrzebujemy jedynie aplikacji na telefon. Tak duża mnogość opcji daje powód do zastanowienia się nad opłacalnością. Jeżeli korzystamy z auta sporadycznie, rzeczą oczywistą jest, że wynajem będzie się opłacał. Nie będziemy bowiem ponosili ani koszu zakupu pojazdu, ani jego napraw, ani również ubezpieczeń. Mało tego. Nie musimy również przejmować się w sytuacji, gdy potrzebne jest nam auto dostawcze. Wynajem aut dostawczych w Krakowie także jest możliwy na warunkach zbliżonych do tradycyjnego wynajmu.

Gdy potrzeba więcej ładowności – wynajmij samochód dostawczy

Samochód dostawczy wynajmuje się tak samo łatwo jak auto osobowe. Niejedna wypożyczalnia samochodów dostawczych w Krakowie ma w swojej ofercie lub specjalizuje się w wynajmie takich właśnie, nieco większych pojazdów – są one szczególnie przydatne, gdy potrzebujemy przewieźć więcej rzeczy lub też prowadzimy swój biznes.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj