Podczas relaksu na tarasie czy w ogrodzie w upalny dzień nie ma nic przyjemniejszego niż schowanie się w zacienionym miejscu. Parasol lub markiza tarasowa boczna pomogą Ci stworzyć taką przestrzeń. Osłonią przed zbyt silnym słońcem i podmuchami wiatru. Sprawdź, co pomoże utrzymać je w dobrej kondycji przez długi czas!

Regularne czyszczenie

Tkaniny wykorzystywane do stworzenia poszycia parasoli tarasowych czy markiz są specjalistycznymi materiałami o bardzo dużej odporności na czynniki zewnętrzne. Chronią przed przenikaniem promieni UV, deszczem i wiatrem, co zapewnia komfort osobom skrywającym się w ich cieniu. Pomimo tego, systematyczne usuwanie zabrudzeń jest niezbędne, aby utrzymać pokrycia w dobrej kondycji na długi czas. Za pomocą szczotki warto co jakiś czas usuwać liście i kurz, co wpłynie na estetyczny wygląd artykułów. Wybrane modele dają możliwość zdjęcia materiału i wyprania go w pralce, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Dbaj o elementy wyposażenia ogrodu, aby służyły Ci jak najdłużej. Niektóre zanieczyszczenia, na przykład odchody ptaków, mogą powodować odbarwienia, dlatego warto usuwać je na bieżąco – najlepiej bez użycia silnych detergentów, które mogłyby uszkodzić ochronną warstwę. Dzięki tym działaniom parasole ogrodowe przez cały sezon prezentować będą się dobrze. Podobnych czynności pielęgnacyjnych wymaga boczna markiza tarasowa. 

Stabilny montaż

Jest niezbędny, aby parasole ogrodowe nie przewracały się zbyt łatwo. Szczególnie niebezpieczne są silne, boczne porywy wiatru – czasza, szczególnie ustawiona pod kątem, lub pionowa markiza, mogą zadziałać jak żagiel. Podczas rozstawiania postępuj zgodnie z zaleceniami producenta – podstawa musi mieć właściwy ciężar, uzyskany na przykład poprzez napełnienie jej piaskiem lub żwirem, aby mogła bez problemu utrzymać czaszę danej wielkości. 

Jeśli nie masz możliwości prawidłowego umieszczenia podpory, na przykład ze względu na nierówne podłoże lub brak odpowiedniego miejsca, dobrą alternatywą będzie markiza tarasowa boczna. Szeroki wybór rozwiązań dostępnych w sklepach takich jak Febestore sprawi, że z pewnością znajdziesz produkt najlepiej spełniający Twoje potrzeby.

Składanie, gdy nie jest używany

Przez nadmierną ekspozycję na słońce nawet najwyższej jakości parasole ogrodowe z czasem mogą stracić swój pierwotny kolor. Z tego względu, w czasie gdy nikt nie chroni się w  cieniu, czasza powinna być złożona. Jest jeszcze inny powód, dlaczego lepiej nie zostawiać jej otwartej na dłużej bez nadzoru w pozycji otwartej  – nagłe boczne poduchy wiatru, burze i wichury, które coraz częściej występują w naszym klimacie, mogą prowadzić do jego przewrócenia. 

Konserwacja

Markiza boczna również może być zdjęta z tarasu na chłodniejszą część roku. Po zakończeniu sezonu, gdy planujesz schować wyposażenie ogrodu na zimę, koniecznie sprawdź stan konstrukcji i poszycia. Ewentualne uszkodzenia najlepiej usuwać jak najszybciej, aby stan przedmiotu się nie pogarszał. Jeśli zauważysz pęknięcia stelaża lub rozdarcie tkaniny, skorzystaj z pomocy specjalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj