Czy raj na ziemi może istnieć? Wydaje się, że tak, a doskonałym tego potwierdzeniem jest Cypr Północny. Wielokilometrowe piaszczyste plaże, ponad 300 dni słonecznych w roku i ciepłe Morze Śródziemne sprawiają, że można poczuć się tam jak w edenie. Wyjątkowy klimat i doskonała lokalizacja przyciągają również zagranicznych inwestorów, którzy chętnie kupują apartamenty na Cyprze Północnym. Sprawdź, dlaczego to dobry wybór.

Cypr Północny to dobre miejsce na zakup nieruchomości 

Pod względem inwestycji w nieruchomości, Cypr Północny wydaje się doskonałym miejscem. Przemawia za tym kilka kluczowych kwestii, które powinny być istotne dla inwestora. Przede wszystkim, atrakcyjne apartamenty zlokalizowane w prestiżowych kurortach wypoczynkowych dostępne są w korzystnych cenach zakupu, a także z preferencyjnymi warunkami finansowania, w tym z oprocentowaniem 0%. Dzięki temu na Cyprze apartamenty nad morzem można kupić w porównywalnych, a często niższych cenach niż w Polsce. Do tego dochodzą preferencyjne prawo podatkowe oraz niskie koszty utrzymania obiektu. 

Cypr to również gwarancja słonecznej pogody przez ponad 300 dni w roku. Na Wyspie Afrodyty sezon trwa 9 miesięcy, co zwiększa potencjał inwestycyjny i turystyczny tego miejsca. Jeżeli interesują Cię prestiżowe apartamenty, Cypr Północny sprawdzi się zarówno jako miejsce na dom wakacyjny, jak i nieruchomość na wynajem. Inwestorzy nie będą mieli problemu z dostaniem się do swojego apartamentu, ponieważ wiele linii lotniczych oferuje bezpośrednie loty do Larnaki z dużych miast w Polsce. Za cel swoich wakacji Cypr Północny obierają także: obywatele Turcji, innych krajów europejskich oraz Azjaci. W związku z tym wynajmowanie nieruchomości przekłada się na wysoką stopę zwrotu. Odpowiednio prowadzony apartament może zwrócić się już nawet w 8-10 lat. 

cypr nieruchomosci

Walory przyrodnicze Cypru 

Na uwagę zasługują unikatowe walory przyrodnicze Cypru. Apartamenty zazwyczaj znajdują się w luksusowych kurortach turystycznych nad samym Morzem Śródziemnym. Piaszczyste plaże i czyste błękitne morze są na wyciągnięcie ręki. Ponadto Cypr to także plantacje cytrusów, brzoskwini, gruszy, czy jabłoni, a także migdałowce, czy drzewa oliwne. Fani dzikiej i malowniczej przyrody koniecznie muszą odwiedzić Półwysep Karpas, który uznawany jest za najpiękniejsze miejsce na całej Wyspie Afrodyty. W górach Cypru można spotkać dziką faunę i florę, a tutejsze ścieżki zachęcają do eksploracji. 

Bogata historia 

Za Cyprem przemawia również bogata historia. Na przestrzeni wieków wyspa zamieszkiwana była przez różne narody i plemiona, co ma odzwierciedlenie w zabytkach. Dzięki temu Cypr jest miejscem nie tylko na odpoczynek nad morzem, ale również na odkrywanie historii. Monumentalne meczety, twierdza w Kyrenii, czy też urokliwa starówka w Famaguście to tylko kilka miejsc wartych odwiedzenia. Bez wątpienia każdy właściciel nieruchomości na Cyprze lub turysta znajdzie dla siebie interesujące miejsce i sposób na atrakcyjne spędzenie wakacyjnego czasu. 

Luksusowe apartamenty w atrakcyjnych cenach 

Zagraniczni inwestorzy coraz chętniej decydują się na zakup nieruchomości na Cyprze Północnym. Wśród nich spore grono stanowią Polacy, dla których łakomym kąskiem są luksusowe apartamenty w wakacyjnych resortach, w tym m.in.: Esentepe, Bogaz, Long Beach, Otuken, Tatlisu, czy też Alsancak. Ceny nieruchomości zaczynają się już od 6500 złotych za metr kwadratowy, a oferowane plany płatności z oprocentowaniem 0% są dodatkowym atutem. Do tego utrzymanie nieruchomości na Cyprze Północnym będzie wyraźnie tańsze niż w przypadku innych popularnych krajów w basenie Morza Śródziemnego. 

Inwestuj w nieruchomości na Cyprze z RT Invest 

Jeżeli interesuje Cię zakup apartamentu na Cyprze Północnym, to warto sprawdzić ofertę przygotowaną przez agencję nieruchomości RT Invest. To zespół specjalistów, którzy od lat wspierają klientów w wyborze oraz w procesowaniu zakupu apartamentów i domów na Cyprze. To firma godna zaufania. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z ekspertem RT Invest w celu zapoznania się z ofertą potencjalnej współpracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj