Muay Thai jest sportem walki szczególnie intensywnym, wymagającym od zawodnika szybkich reakcji, koncentracji oraz niemałych pokładów siły. O tajskim boksie myśli się często jako o wyjątkowo bezwzględnej i brutalnej dyscyplinie, jednak bez wątpienia jest to jedna z najbardziej skutecznych technik walki. Dlaczego warto ją trenować?

Czym jest Muay Thai?

Muay Thai jest dyscypliną sportową wywodzącą się z Tajlandii, gdzie obecnie uznawana jest za sport narodowy. Najlepszych zawodników należy szukać właśnie tam, choć i Polska może pochwalić się mistrzem świata w dziedzinie boksu tajskiego – jest nim Rafał Simonides.

Trening Muay Thai opiera się na nauczaniu przydatnych w walce szybkich reakcji oraz automatyzmów ruchowych. Możliwości jest bardzo wiele – użycie kolan oraz łokci, kopnięć, wyskoków oraz podcięć. Należy przy tym pamiętać, że Muay Thai to dyscyplina typu „full contact”, czyli dozwolone jest tu używanie maksymalnej siły.

Dlaczego warto spróbować tej dyscypliny sportowej?

Powody, dla których zaczynamy myśleć o rozpoczęciu swojej przygody ze sztukami walki, są bardzo różne. Niezależnie od tego, czy pragniemy poczuć się bezpieczniej ze świadomością, że będziemy potrafili skutecznie zareagować w niebezpiecznej sytuacji czy też chcemy zwyczajnie zadbać o swój wygląd, Muay Thai będzie w stanie zapewnić wartościowe doświadczenie zarówno dla psychiki, jak i dla ciała.

Trening tajskiego boksu, bo tak również nazywana jest ta dyscyplina, jest szczególnie intensywnym wysiłkiem – zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem. Trwające 1-1,5 godziny zajęcia angażują wszystkie partie ciała – w tym mięśnie, które niezwykle trudno jest wyćwiczyć podczas tradycyjnego treningu na siłowni. Dzięki temu trenujący bardzo szybko mogą zaobserwować utratę tkanki tłuszczowej, uwypuklenie mięśni ciała (szczególnie brzucha oraz grzbietu) oraz podkręcenie ogólnego metabolizmu.

Znajomość technik Muay Thai daje również poczucie bezpieczeństwa. Nie jest to sport nastawiony na efekciarstwo, który w autentycznej sytuacji zagrożenia nie ochroni nas przed napastnikiem. Boks tajski w swoich założeniach nastawiony jest na jak największą skuteczność uderzeń – z tego względu może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują poczuć się pewniej i bezpieczniej we własnej skórze.

Dla kogo przeznaczony jest boks tajski?

Muay Thai poleca się szczególnie osobom, które szukają sposobu na zrzucenie zbędnej tkanki tłuszczowej – trening tajskiego boksu, choć szczególnie wymagający, w błyskawicznym tempie spala kalorie oraz podkręca codzienny metabolizm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj