Do czego zastosowana może być sprężarka rotacyjna?

Sprężarki są wykorzystywane do sprężania gazu, a proces ten generowany jest przy zastosowaniu różnych metod, wyznaczających równocześnie różne rodzaje tych urządzeń. To między innymi sprężarki rotacyjne. Do czego można je wykorzystywać?

Czym jest sprężarka rotacyjna?

W odróżnieniu od innych sprężarek, sprężarka rotacyjna działa w ten sposób, że gaz jest sprężany w jej komorach powstających przy ruchu obrotowym rotorów. Można wyróżnić wiele różnego rodzaju konstrukcji tych urządzeń. Niektóre tego typu sprężarki będą miały odpowiedniki w pompach wyporowych. Z uwagi na fakt, że w swoim działaniu sprężarka wykorzystuje ruch rotacyjny, została tak właśnie nazwana.

Sprężarka rotacyjna hybrydowa

Firma Aerzen.com przedstawia przykład sprężarki rotacyjnej – Delta Hybrid. To hybrydowa sprężarka wykorzystująca ruch rotacyjny, ale jednocześnie zalicza się do jednych z najbardziej innowacyjnych rozwiązań, jeśli chodzi o technologię sprężanego powietrza. Szeroki zakres regulacji sprężania – od 25 do 100 proc. powoduje, że pracuje efektywnie i zgodnie z założeniami obsługującej ją osoby. To agregat, który jako maszyna unikalna na świecie łączy w jednym systemie korzyści związane z technologią dmuchaw i sprężarek. Jest w stanie oszczędnie pracować, dając nawet do 15 proc. oszczędności względem innego rodzaju sprężarek. Pozwala na wytwarzanie podciśnienia i nadciśnienia.

Hybryda dmuchawy rotacyjnej i sprężarki śrubowej

Producentowi hybrydowej sprężarki rotacyjnej udało się „zamknąć” w jednym agregacie dwa dotychczas osobne urządzenia. W wyniku tego powstała idealna hybryda dmuchawy rotacyjnej oraz sprężarki śrubowej. Wykorzystuje ona dwa różne profile rotorów:

  • profil dmuchawy 3+3 przystosowany jest do niskich różnic ciśnienia rzędu do 800 mbar,
  • profil sprężarki 3+4 zaprojektowany jest do wyższych ciśnień do 1500 mbar.

Oferta maszynowa sprężarek rotacyjnych i śrubowych była niekompletna, zanim nie wynaleziono hybrydowej sprężarki rotacyjnej Delta Hybrid, która oferuje szeroki zakres mocy do dokładnego projektowania przy uwzględnieniu różnych wymogów procesowych. Jest oszczędna, a jej atut stanowi również uniwersalne zastosowanie agregatu w dowolnych branżach przemysłu. Dodatkową zaletą jest produkcja sprężonego powietrza wolnego od oleju według klasy 0.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj