Niektóre mieszkania sprzedają się od ręki. Inne cieszą się znacznie mniejszym zainteresowaniem. Jakie nieruchomości najczęściej wybierają Polacy?

Na rynku mieszkaniowym cały czas trwa boom. Deweloperzy stale realizują nowe inwestycje, a klienci kupują je jeszcze przed oddaniem ich do użytkowania. Na decyzje zakupowe Polaków ma wpływ wiele różnych czynników, w tym między innymi indywidualne oczekiwania, zdolności finansowe czy plany na przyszłość.

Małe mieszkania niezmiennie bardzo popularne

Od lat dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania małe i średnie, które posiadają metraż poniżej 60 metrów kwadratowych. Zdecydowana większość kupujących wybiera mieszkania o metrażu wynoszącym od 40 do 60 metrów kwadratowych.

Z rynku szybko znikają także mieszkania o metrażu mniejszym niż 40 metrów kwadratowych. Najczęściej wybierane są przez singli, a także jako sposób na przyszłościową inwestycję, na przykład jako aparthotele, czyli luksusowe mieszkania do wynajmu krótkoterminowego.

Duże powodzenie mniejszych mieszkań ma także powiązanie z ich rosnącymi cenami, które w wielu miastach poszły znacznie w górę. Szacuje się, że nieruchomości mieszkalne są obecnie droższe nawet o 8-10 proc. w stosunku do poprzedniego roku.

Mieszkania pod klucz dla wymagających

Chociaż nadal najczęściej wybierane są mieszkania w standardzie deweloperskim, czyli przeznaczone do dalszego wykończenia, to jednak wielu deweloperów ma w swojej ofercie również mieszkania wykończone pod klucz.

Jest to alternatywa, którą warto rozważyć gdyż wykończenie mieszkania pod klucz to przede wszystkim większy komfort, ponieważ odpowiednimi pracami zajmuje się wtedy ekipa dewelopera. Głównym zadaniem klienta jest wybór materiałów z katalogu, co często można zrobić także podczas konsultacji z projektantem wnętrz.

Takie mieszkania oferuje swoim klientom między innymi deweloper Vantage, który specjalizuje się w realizacji inwestycji mieszkaniowych we Wrocławiu. Więcej informacji o mieszkaniach pod klucz dostępnych w jego ofercie można znaleźć na stronie internetowej: https://vantage-sa.pl/strefa-korzysci/wykonczenie-pod-klucz/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj