Kolekcjonerskie wyroby dostarczają wielu informacji na temat historii i kultury danego obszaru lub całego świata. Numizmaty warto jednak pozyskiwać ze sprawdzonego źródła. W przypadku klasycznych zbiorów, nietypowe okazy mogą nadać kolekcji swoistej oryginalności.

Autentyczność monet

Zanim dana osoba zdecyduje się na zakup złotego lub srebrnego wyrobu, powinna ona upewnić się, iż sprzedawca oferuje produkt, nie będący falsyfikatem. Na rynku pełno jest bowiem oszustów. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z numizmatyką. Najlepiej korzystać ze sprawdzonych źródeł. W przypadku jednego z największych polskich dystrybutorów, autentyczność monet potwierdzana jest rzetelnym certyfikatem. Można również wejść bezpośrednią na stronę internetową firmy, by zapoznać się z opiniami o Skarbnicy Narodowej. Numizmatycy podkreślają, iż jest to bezpieczne źródło. W ofercie firmy znajduje się wiele monet oraz medali okolicznościowych. Opinie o Skarbnicy Narodowej zawierają również przydatne informacje na temat sytuacji, związanych z zwrotem danego towaru.

Pamięć o walecznych Polakach

Medal, upamiętniający rocznicę Powstania Warszawskiego, został wybity w uncji czystego srebra. Wyrób należy do limitowanej edycji medali, posiadających oryginalny numer menniczy. Do numizmatu dołączony jest Certyfikat Autentyczności oraz specjalne pudełko kolekcjonerskie. Na awersie modelu znajduje się powstaniec z karabinem na tle zrujnowanego zabytkowego budynku. Na powierzchni medalu została umieszczony symbol uczestników zrywu, trwającego sześćdziesiąt trzy dni. Rewers wyrobu stanowi kompozycja Orla Polskich Sił Zbrojnych ma Zachodzie i Krzyża Walecznych, na tle powiewającego płatu tkaniny, imitującego flagę.

Moneta z katedrą Notre Dame

Numizmat upamiętniający jeden z najcenniejszych zabytków Francji, został wykonany ze złota próby 999/100. Moneta odznacza się najwyższą jakością menniczą. Został do niej również dołączony specjalny woreczek kolekcjonerski. Moneta należy do limitowanej edycji – na rynku dostępnych jest jedynie pięć tysięcy tego typu egzemplarzy. Warto dodać, że umieszczona na numizmacie gotycka budowla stanowi jeden z najchętniej zwiedzanych zabytków Europy. Duże znacznie w rozsławieniu francuskiego obiektu miała powieść Victora Hugo „Katedra Marii Panny w Paryżu”.

Inne okazy

W ofercie Skarbnicy Narodowej znajduje się wiele numizmatów, mogących urozmaicić kolekcję zarówno zaczynających swoją przygodę z tym hobby, jak i szukających zupełnie nowych i unikalnych artefaktów, które uzupełnią okazały zbiór. Wśród nich warto wskazać m.in. medal, upamiętniający postać Józefa Piłsudskiego, monetę wykonaną z okazji rocznicy bitwy o Monte Casino, czy też model ze skalpem lwa sprzed 2500 lat. Każdy wyrób należy do limitowanej serii. Autentyczność numizmatów potwierdzana jest odpowiednim certyfikatem.

Na stronie Skarbnicy Narodowej znaleźć można wiele unikatowych i ciekawych monet. Warto zatem korzystać z tego źródła, by pozyskać nietypowe okazji do swojej kolekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj