Waporyzacja jest jednym z najpopularniejszych sposobów na spożywanie konopi CBD. Jest ona uznawana za bezpieczną. Ponadto pozwala uzyskać lepsze walory smakowe oraz dostarczyć więcej substancji aktywnych. Zobacz, co warto wiedzieć przed rozpoczęciem waporyzacji.

Co jest potrzebne do waporyzacji?

Waporyzacja polega na dostarczaniu substancji aktywnych w postaci pary wodnej. Jest do niej potrzebny waporyzator. Jest to urządzenie niewielkich rozmiarów, które składa się z:

  • komory na suszone zioła lub olejek,
  • komory grzewczej (jest to tzw. atomizer),
  • źródła ciepła.

Suszone zioła są podgrzewane do odpowiedniej temperatury. Dzieje się to na skutek bezpośredniego kontaktu ze źródłem ciepła lub przez gorące powietrze (w zależności od rodzaju waporyzatora). W ten sposób uwalniane są substancje aktywne z rośliny. Jednocześnie powstaje para wodna, którą następnie użytkownik wdycha do płuc.

Waporyzator z wyglądu przypomina e-papierosa. Jest to urządzenie dyskretne, które można mieć zawsze przy sobie. Ich producenci dbają o ciekawy design. Cena waporyzatora zaczyna się od 200 zł.

Czy waporyzacja jest lepsza od palenia?

Waporyzacja jest uznawana za zdecydowanie lepszy sposób przyjmowania substancji zawartych w roślinach od palenia. Jest tak przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Podczas spalania niektóre substancje ulegają utlenieniu. Związki, które w ten sposób powstają, są mają szkodliwy wpływ na organizm człowieka. Dlatego warto szukać zdrowszych alternatyw. Ponadto waporyzacja ma jeszcze inne zalety.

Jakie są zalety waporyzacji?

Waporyzacja ma wiele zalet, dlatego jest tak chętnie wybieranym sposobem na dostarczanie organizmowi substancji aktywnych zawartych w konopiach. Przede wszystkim jest ona zdrowa. Jak wcześniej wspomniano, w trakcie powstawania pary wodnej, nie wydzielają się substancje szkodliwe i dym.

Warto wspomnieć, że waporyzacja jest bardzo wydajna. W parze wodnej obecne są niemal wszystkie (nawet 90%) substancje aktywne zawarte w roślinie. Dla porównania – podczas spalania większość z nich ulega zniszczeniu, przez co do organizmu dociera zaledwie 30% z nich. Ponadto w wyniku waporyzacji są one lepiej przyswajalne, niż przyjmowane w inny sposób (np. doustnie).

Waporyzacja pozwala wydobyć z rośliny więcej smaku i aromatu. Jest to szczególnie ważne dla osób, którym zależy na intensywnych doznaniach zmysłowych. Podczas powstawania pary wodnej nie ulatniają się i nie zostają zniszczone substancje (w przypadku konopi są to terpeny) odpowiadające za “moc” danej rośliny. Natomiast grozi to przy spalaniu, ponieważ związki te ulegają zniszczeniu przy zbyt wysokich temperaturach.

W waporyzatorze można podgrzewać nie tylko konopie. Urządzenie to doskonale sprawdza się również do innych ziół oraz olejków. Warto umieścić w nim rumianek, melisę, szałwię, zieloną herbatę, bazylię, tymianek. Możliwości jest dużo. Trzeba pamiętać, aby produkty do waporyzacji pochodziły z dobrych źródeł, jak 4EASE. Działania formy skupiają się na dostarczaniu konopi najwyższej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj