Instalacje fotowoltaiczne są coraz częściej wybierane przez przedsiębiorstwa, które chcą możliwie jak najbardziej zredukować koszty w firmie. Jest to zdecydowanie dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu firma jest w stanie uniezależnić się od stale rosnących cen prądu.

Redukcja kosztów

Wydatki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej zawsze obejmują koszty energii elektrycznej. Potrzeba jest ona do sprawnego działania maszyn, urządzeń produkcyjnych czy wyposażenia biur. Inwestycja w panele fotowoltaiczne jest więc dobrym rozwiązaniem, ze względu na możliwość produkcji prądu z nieograniczonego i bezpłatnego źródła energii jakim jest fotowoltaika dla firm.

Ekologia

Podczas korzystania z paneli fotowoltaicznych do atmosfery nie są emitowane żadne szkodliwe związki. Wykorzystanie takiego rozwiązania jest więc w pełni ekologiczne, a jego rozpowszechnianie ma korzystny wpływ na środowisko naturalne. Sprawia to, że świadome firmy dbające o swój dobry wizerunek coraz częściej sięgają po odnawialne źródła energii, jakim jest fotowoltaika.

Sprzedaż nadwyżek energii

Kiedy przedsiębiorstwo nie pracuje, na przykład w weekendy i święta możliwa jest sprzedaż energii wyprodukowanej przez panele słoneczne do zakładu energetycznego. Fotowoltaika dla firm stanowi więc czysty zysk dla przedsiębiorstwa – podczas, gdy firma posiadająca instalację fotowoltaiczną nie pracuje i teoretycznie nie przynosi dochodów, w praktyce zarabia dzięki produkcji energii.

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Panele słoneczne wyposażone są w ogniwa fotowoltaiczne. Pod wpływem działania promieni słonecznych dochodzi w nich do tak zwanego efektu fotowoltaicznego – w konsekwencji powstaje prąd stały. Następnie trafia on do falownika, który jest urządzeniem zmieniającym prąd stały w zmienny. Pozwala on zasilać urządzenia elektryczne w firmie.

Koszt budowy instalacji

Montaż i podłączenie paneli fotowoltaicznych w firmie wiąże się zazwyczaj ze stosunkowo dużym wydatkiem. Ostateczny koszt zależy jednak w głównej mierze od wielkości takiej instalacji. Ponieważ przedsiębiorstwa cechują się dość sporym zapotrzebowaniem na energię, moc instalacji powinna wynosić przynajmniej 10 kW. Należy również wspomnieć, że fotowoltaika dla firm to środek trwały. Dzięki temu, można go amortyzować pomniejszając o kwotę odprowadzanego podatku. Im mniej zapłacimy za instalację, tym szybszy będzie okres zwrotu . Warto też dodać, że jest to inwestycja na długie lata, ponieważ żywotności paneli fotowoltaicznych wynosi co najmniej 30 lat, a w tym okresie zainwestowana kwota z pewnością zwróci się nawet kilkukrotnie.

Firmy na rynku polskim coraz częściej decydują się na korzystanie z odnawialnych źródeł energii jakim jest fotowoltaika i bez wątpienia taka instalacja pełni pożyteczną funkcję. Co więcej, przedsiębiorca stawiający na takie właśnie rozwiązania kojarzy się z innowacyjnością oraz świadomością ekologiczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj