Wanienka dla dziecka powinna znajdować się blisko wszystkich przyborów kąpielowych, by móc po nie sięgać bez konieczności oddalania się od przebywającego w wodzie malca.

Kąpiele maluszka to wyjątkowe chwile w życiu rodziny. Są bardzo lubiane zarówno przez dzieci, jak i przez ich opiekunów. To bowiem nie tylko czas ważnych zabiegów higienicznych, ale również moment na zabawę i nawiązywanie bliskich relacji. Co jest potrzebne do udanej kąpieli? To oczywiście wanienka dla dziecka, a także mnóstwo akcesoriów higienicznych. Podpowiadamy, które produkty będą nam naprawdę niezbędne.

Przed kąpielą

Pierwsza kategoria przyborów kąpielowych to te, które pozwolą nam przygotować kąpiel. Na pewno potrzebna będzie nam wanienka dla dziecka oraz stabilny stojak, na którym możemy bezpiecznie ustawić naczynie z wodą. Przyda się także elektryczny grzejnik, który pozwoli podwyższyć temperaturę w pomieszczeniu kąpielowym (dzięki temu maluch nie zmarznie). Praktycznym akcesorium jest również termometr, który umożliwia kontrolowanie temperatury wody (najbardziej odpowiednie jest 37 stopni C). Wanienka dla dziecka może też zostać wyposażona w specjalne wkładki, które pozwolą zabezpieczyć ciało bobasa przed zsunięciem się do wody.

Wanienka dla dziecka i akcesoria do mycia

Podczas kąpania malucha niezbędna będzie delikatna gąbka oraz olejki do wody, które świetnie zastąpią szampon (zwłaszcza podczas mycia noworodków). Warto wyposażyć się także w zabawkę kąpielową, która umili dziecku czas podczas kąpieli.

Po kąpieli

Po wyjęciu dziecka z wanienki błyskawicznie przenosimy je na stanowisko do przewijania. Na tym etapie niezbędny będzie ręcznik (najlepiej z kapturkiem), którym dokładnie wycieramy ciało malca. Teraz w ruch idą nożyczki do paznokci, przyrząd do czyszczenia nosa, waciki do przemywania oczu i kikuta po pępowinie, a także grzebień. Przydadzą się też olejki do ciała. W zasięgu ręki powinna być też pielucha oraz oczywiście ubranka, w które ubieramy malca po zakończeniu czynności higienicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj